Logo Legnica24h.pl
Reklama
Zabawki idealne na Halloween. Zaskocz dzieci w ten upiorny czas. Zabawki dla dzieci. Internetowy sklep z zabawkami
Koparka Jawor - roboty budowlane

Szkło Kontaktowe ze Szpilą Satyrykonu

Statuetkę Szpili w 2021 roku otrzymał zespół Szkła Kontaktowego - za klasę, wyborne podszepty i komentarze.

© Materia??y prasowe / LCK

Legnicki Satyrykon od ponad 40 lat skupia wokół siebie ludzi wybitnych i nietuzinkowych. Przede wszystkim rysowników, malarzy i grafików, ale nie tylko. Wyrósł na tradycji walki z absurdami naszego świata, wytykania ich, wyśmiewania czy wreszcie zadumy nad naszą rzeczywistością.

Dla tych, którzy nie tylko ostrą kreską a słowem i czynem, postawą, marszem pod prąd, sprzeciwem wobec wszystkich, którzy "wiedzą lepiej" – dla nich wszystkich Satyrykon stworzył Szpilę. Nagroda jest wręczana od 2013 roku i trafia do ludzi o otwartych umysłach, poczuciu humoru, mających dystans do siebie i otaczającego świata i umiejących poruszyć intelekt społeczny.

Wyboru laureatów dokonuje Kapituła Szpil Satyrykonu, reprezentująca polskie środowiska opiniotwórcze. W wyniku głosowania statuetkę Szpili otrzymuje w 2021 roku Zespół SZKŁA KONTAKTOWEGO - za  klasę, wyborne podszepty i komentarze.

W roku 2021 w skład Kapituły weszli:

  • Katarzyna KASIA - absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego - doktor nauk filozoficznych, visiting professor w Princeton University, wykładowca Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych i w Akademii Teatralnej, publicystka, stała współpracowniczka "Kultury liberalnej"
  • Beata TADLA - dziennikarka radiowa i telewizyjna oraz prezenterka telewizyjna, Mistrz Mowy Polskiej AD 2010, wykładowca Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego, autorka czterech książek: Pokolenie '89 czyli dzieci PRL-u w wolnej Polsce, Kto pyta nie błądzi. Rozmowy wielkich i niewielkich, Niedziela bez teleranka, Czego oczy nie widzą: opowieści z życia (poza)telewizyjnego
  • Artur ANDRUS - dziennikarz i prezenter telewizyjny i radiowy, aktor, pisarz, autor tekstów piosenek, artysta kabaretowy, piosenkarz i konferansjer. W latach 1994-2017 dziennikarz radiowej "trójki", od 2018 RMF Classic, a od 2005 komentator Szkła kontaktowego w TVN24, Mistrz Mowy Polskiej
  • Krzysztof DAUKSZEWICZ - satyryk, artysta kabaretowy, felietonista, autor tekstów, piosenkarz, gitarzysta, kompozytor. Od 2005 r. jest stałym gościem "Szkła kontaktowego" nadawanego przez TVN24. Jest autorem kilkunastu książek. Odznaczony Srebrnym Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis"
  • Grzegorz SZCZEPANIAK - dyrektor Legnickiego Centrum Kultury

Uroczystość wręczenia Szpili Satyrykonu miała miejsce 20 września w Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego podczas otwarcia Międzynarodowej Wystawy SATYRYKON Legnica 2021.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.