Logo Legnica24h.pl
Reklama

Szkło, ceramika i fotografia w styczniu w Galerii Sztuki

Styczeń w Galerii Sztuki upływa pod znakiem szkła i fotografii, ale legniccy galernicy nie zapominają również o rodzinnych seniorach, którzy w tym miesiącu obchodzą swoje święto.

© Materiały prasowe / Galeria Sztuki w Legnicy

Specjalnie z okazji Dnia Babci (21.01) i Dziadka (22.01) działająca przy Galerii Sztuki Otwarta Pracownia Sztuki (ul. Chojnowska 19) przygotowała warsztaty ceramiczne, które poprowadzą artyści z legnickiej pracowni ceramicznej Ananda. Pod ich okiem uczestnicy będą mogli wykonać prezent dla ukochanej babci lub dziadka albo po prostu wspólnie spędzić czas, tworząc własne, małe dzieła sztuki. Uformowane i ozdobione prace zostaną zabrane do wypalenia, a następnie wrócą do autorów. Na warsztaty 24 stycznia o godz. 17:30 zapraszamy dzieci z babciami i dziadkami lub rodzicami. Ilość miejsc na zajęcia jest ograniczona, zachęcamy więc do zapisów mailowych pod adresem galeria@galeria.legnica.eu lub telefonicznych pod numerem (76) 862 09 10. Prace będzie można wykonywać indywidualnie lub w parach. Wstęp na zajęcia jest darmowy, ale opłata za każdą wykonaną pracę wynosi 35 zł (możliwość wykonania do 4 prac).  

Jednocześnie przypominamy, że do końca miesiąca w Galerii Sztuki (Plac Katedralny 1) podziwiać można prace międzynarodowych artystów szkła, którzy zostali zaproszeni do wystawy głównej Europejskiego Festiwalu Szkła „Play with Glass”. W tym roku podjęli się oni stworzenia w szklanej materii prac interpretujących przewrotny tytuł wystawy: „Piękny i Bestia”. Zadanie nie było proste, zapraszamy zatem, aby osobiście ocenić, na ile artystom udało się oddać w szkle ideę zawartą w tytule.

Na odwiedzających wystawę czeka przynajmniej kilka niespodzianek. Miłośnicy bardziej tradycyjnych form nie będą oczywiście zawiedzeni – warto wspomnieć choćby o pracy włoskiej artystki Simone Crestani, łączącej w niezwykły sposób czystość i finezyjność formy. Na nie mniejszą uwagę zasługują mniej ortodoksyjne interpretacje nie tylko tytułu wystawy, ale samego materiału, czyli szkła. Tutaj zaskoczeniem będzie na pewno „Dawid i Goliat” Aleny Matejki, a dłuższą refleksję sprowokuje niesamowita Ofelia Yoshiko Okady. Swoistą atrakcją wystawy są również prace Iwony Demko – artystki nie pracującej na co dzień ze szkłem, stąd być może pojawiający się w jej pracach motyw tłuczonego szkła…

Z Iwoną Demko – naczelną feministką kraju - oraz kuratorką wystawy – Anitą Bialic - spotkamy się jeszcze raz 24 stycznia o godz. 18:00 na spotkaniu dyskusyjnym pod hasłem „(Nie)jestem feministką!”. Temat spotkania nawiązuje do tytułu szklanej prezentacji: on – piękny, ona – feministyczna bestia.

Do Galerii Ring (Rynek 12) zapraszamy z kolei spragnionych dalekich podróży i odrobiny egzotyki. Na wyprawę w najodleglejsze zakątki świata zabierze odwiedzających Edward Grzegorz Funke – fotografik-reportażysta, autor wystawy „Portret ze Świata”. Prezentowane fotografie dokumentują odległe kraje i kultury, przede wszystkim jednak portretują mieszkańców wielu kontynentów, tworząc barwną mozaikę ludzkich typów i codziennych, a jednak kulturowo bardzo odległych, sytuacji.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.