Logo Legnica24h.pl
Reklama
Logo Legnica24h.pl
© Materiały prasowe / GOKiS Kunice

Udostępnij:

Szanty Kunice 2019

Muzyka|Sport|W plenerze|Dla mieszkańca

Dwudniowy XXIX Festiwal Piosenki Żeglarskiej Szanty Kunice 2019.

Na dwudniową wspólną zabawę zapraszają wójt gminy Kunice oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kunicach. W tym roku, tak jak i w latach poprzednich, festiwal będzie dwudniowy. Jednak tegoroczna edycja zacznie się w piątek 12 lipca, o godzinie 17:00. Po oficjalnym otwarciu odbędzie się coroczny konkurs piosenki żeglarskiej, który każdego roku odbywa się w czasie festiwalu nad kunickim jeziorem. W tegorocznej edycji do rywalizacji zgłosiło się pięć zespołów i dwóch solistów z całej Polski. Kunice reprezentować będzie grupa Na Fali, sąsiednią gminę Legnickie Pole - "Iris" z Nowej Wsi Legnickiej, z Legnicy zgłosił się zespół "Chwila" oraz Martyna Mauer. Z Wrocławia przyjedzie spróbować swoich sił Marta Kania, z Otwocka DeeDee & Tonio, a ze Szczecina przyjecie IGA'cki Band. Najlepszych wyłoni jury, w skład którego wejdą jak co roku osoby związane blisko z muzyką.  

Jako pierwszych na scenie zobaczymy od godziny 18:30 zespół Znienacka Projekt z Wrocławia, po nich wystąpi około godziny 19:30 zespół Oj Tam. Od godziny 20:30 publiczność porwie Drake z Częstochowy. Na zakończenie pierwszego koncertowego dnia sceną zawładnie Atlantyda, repertuar zespołu stanowią tradycyjne i współczesne piosenki żeglarskie. Podczas koncertu będzie można usłyszeć mieszankę starych oraz nowych utworów w akustycznych brzmieniach.

W sobotę, 13 lipca na dobry początek zagrają Młode Wyjce, zespół od niedawna tworzy trzech wyjątkowych (pierwszy raz w Kunicach w trzyosobowym składzie), młodych artystów znanych bardzo dobrze kunickiej publiczności. Od godziny 18:00 zagra zespół North Cape, który tworzy pięciu charyzmatycznych mężczyzn z Pszczyna. Trzecim zespołem, który wystąpi w drugim dniu festiwalu będzie zespół Za Horyzontem. Od godziny 20:00 na scenie pojawią się Mechanicy Szanty, którzy w swoim repertuarze mają utwory z pogranicza folku irlandzkiego, muzyki bluegrass oraz country. Ostatnim zespołem na szantowej scenie w Kunicach będzie Orkiestra Samanta, która koncert rozpocznie około godziny 21:30.

Jak co roku imprezie odbywającej się nad Jeziorem Kunickim, towarzyszyć będą zmagania żeglarzy. Regaty o puchar wójta Gminy Kunice rozegrane zostaną w dwóch klasach Omega i 470. Organizatorzy w tym roku postanowili, że regaty trwać będą tylko jeden dzień i odbędą się w sobotę 13 lipca. Piękne żaglówki będą zdobić kunickie jezioro w czasie festiwalu.

W tym roku wstęp na dwudniową imprezę będzie kosztował 20 zł. Kupujący wejściówkę będzie mógł z niej korzystać przez dwa dni festiwalu. Bilety będzie można kupić w dniu imprezy przed wejściem.

LOK Kunice
Wyznacz trasę
 
od 12 lipca
do 13 lipca
 
LOK Kunice
 
bilet 20 zł

Więcej wiadomości

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.