Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Szanse i wyzwania dla miast średniej wielkości

W Wałbrzychu odbywa się dziś, zorganizowany przez to miasto i Związek Miast Polskich, Kongres Małych i Średnich Miast „Europa Małych Ojczyzn”. Legnicę reprezentuje prezydent Tadeusz Krzakowski.

© Materiały prasowe / UM Legnica

Kongres z udziałem przedstawicieli Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju, Komisji Europejskiej oraz ekspertów z zakresu zagospodarowania przestrzennego, demografii i ekonomii inicjuje bardzo konieczną dyskusję o przyszłości małych i średnich miast w Polsce.

Rozwój społeczno-gospodarczy w poszczególnych regionach kraju ulega coraz większemu zróżnicowaniu. W wielu ośrodkach miejskich i na obszarach leżących poza dużymi aglomeracjami obserwuje się zmniejszenie dynamiki rozwoju, a także narastanie niekorzystnych procesów społecznych. Zdecydowana większość ze 122 miast średnich, tracących swoje funkcje społeczno-gospodarcze, wskazanych w rządowej Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, znajduje się w tych obszarach.

Przypomnijmy, że w marcu Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju w ramach „Pakietu dla średnich miast” przeprowadziło badania, z których wynika, że wśród miast średniej wielkości Legnica odznacza się ponadprzeciętnym potencjałem inwestycyjnym dla sektora nowoczesnych usług biznesowych. Celem tego projektu był dobór optymalnych kierunków wsparcia miast ze środków europejskich. Efektem ma być zapewnienie im warunków do trwałego rozwoju.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.