Logo Legnica24h.pl
Reklama
Koparka Jawor - roboty budowlane

Szach mat od Petro Golubki. Legniczanin drugi na podium

Zwycięstwem mistrza międzynarodowego Petro Golubki z Ukrainy zakończył się XXXV Międzynarodowy Turniej Szachowy o Puchar Wojewody Dolnośląskiego.

© Materiały prasowe / UM Legnica

W zawodach rozegranych w Letia Business Center w Legnicy wystartowało 10 zawodników z Ukrainy, Łotwy, Indii oraz Polski, w tym trzech arcymistrzów.

Zwycięzca wypełnił trzecią normę arcymistrzowską i na najbliższym kongresie FIDE otrzyma ten zaszczytny tytuł. Doskonale zaprezentował się zawodnik legnickiej Miedzi Marcin Sieciechowicz, który do ostatniej rundy walczył o normę arcymistrzowską. Ostatecznie z dorobkiem 5,5 pkt. uplasował się na drugim miejscu.

Na zakończenie turnieju została rozegrana przez arcymistrza Łukasza Cyborowskiego symultana szachowa dla VIP-ów, w której to ośmiu zawodnikom, spośród 13 uczestników, udało się wywalczyć remis.

Warto dodać, że jest to jedyny turniej w Polsce o tak wieloletniej tradycji. Organizatorami byli Dolnośląski Związek Szachowy oraz Klub Szachowy Miedź Legnica.

Szczegółowe wyniki na stronie www.pucharwojewody.legnica.pl.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.