Logo Legnica24h.pl
Reklama

Synoptyk IMGW: środa z zachmurzeniem całkowitym niemal w całym kraju, możliwe mgły

Środa nie przyniesie zmian w pogodzie. Nadal, jak powiedział PAP synoptyk IMGW Jakub Gawron, zachmurzenie będzie całkowite niemal w całym kraju. Do godzin przedpołudniowych mogą utrzymywać się mgły. Noc będzie chłodna.

© Materiały prasowe / PAP

Większe przejaśnienia spodziewane są w środę jedynie miejscami na północy kraju i lokalnie na krańcach południowych. Natomiast na rozpogodzenia można liczyć w obszarach podgórskich wyżej położonych i w górach.

"Miejscami mogą wystąpić słabe opady mżawki. Na północnym wschodzie również słabe opady śniegu. To będą bardzo słabe zjawiska i ograniczone głównie do wschodniej połowy kraju. Na zachodzie szansa na opady będzie mniejsza" – przekazał Jakub Gawron z Centralnego Biura Prognoz IMGW.

Dodał, że przed południem mogą utrzymywać się miejscami mgły ograniczające widzialność do ok. 300 m.

Temperatura maksymalna wyniesie od minus 1 stopnia Celsjusza na Kaszubach do plus 3 stopni Celsjusza na południu kraju.

Wiatr będzie słaby, na ogół zmienny, jedynie na Wybrzeżu umiarkowany, południowo-zachodni.

W nocy ze środy na czwartek, jak podał synoptyk IMGW, zachmurzenie nadal ma być duże, większe przejaśnienia miejscami spodziewane są na południu i na północy kraju.

W całym kraju może lokalnie słabo popadać śnieg, z początkiem dnia mogą się zdarzyć opady mżawki.

"Lokalnie tworzyć się będą mgły, miejscami marznące, ograniczające widzialność do ok. 200 m" – powiedział Gawron.

Temperatura minimalna wyniesie ok. minus 5 stopni Celsjusza lokalnie na południu i północy kraju. W obszarach podgórskich Karpat ten spadek temperatury prognozowany jest na poziomie do minus 10 stopni, w obniżeniach terenu nawet do minus 13 stopni Celsjusza.

Natomiast na przeważającym obszarze kraju termometry wskażą od minus 3 stopni do minus 1 stopnia Celsjusza. Najcieplej ma być w nocy nad samym morzem - do plus 1 stopnia Celsjusza.

Wiatr będzie słaby, na ogół z kierunków południowych. (PAP)

Inga Domurat

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.