Logo Legnica24h.pl
Reklama
hurtownia zabawek oraz artykułów szkolnych i biurowych
Collegium Witelona

Substytut lodu naturalnego, czyli co o sztucznych lodowiskach wiedzieć trzeba

Lodowisko całoroczne to rzecz, z jakiej należy zdawać sobie sprawę. Dlaczego? Ponieważ dzięki temu będzie można cieszyć się jazdą na łyżwach przez cały rok.

© Materia??y prasowe / 4media

Lodowisko całoroczne to rzecz, z jakiej należy zdawać sobie sprawę. Dlaczego? Ponieważ dzięki temu będzie można cieszyć się jazdą na łyżwach przez cały rok. Może jeszcze takich miejsc nie ma dużo, ale kto wie - pozostaje mieć nadzieję, że w przyszłości się to zmieni. Większa ilość osób będzie mogła korzystać z takich miejsc, ciesząc się także aktywnością sportową.

Ogólnie o lodowiskach syntetycznych

Z czego wykonane jest lodowisko sztuczne? Ze specjalnie opracowane tworzywa sztucznego. Całość tworzy się na bazie polietylenu o wysokiej gęstości. To właśnie pomaga stworzyć niezwykle plastyczną taflę lodu, która na pierwszy rzut oka nie różni się od zamarzniętej wody. Warto jednak zauważyć, że sztuczny lód jest na tyle elastyczny, że nikt nie ma problemu z jazdą na łyżwach. Niezależnie od tego, jaki dokładnie poziom umiejętności reprezentuje.

Trwała konstrukcja do wykorzystania o każdej porze roku

Materiał HDPE cechuje się wyjątkową trwałością, solidnością, dzięki czemu lodowisko sztuczne można wykorzystać przez cały rok. Całość wykonana jest w taki sposób, że dzięki temu można wykonać instalację trwałą lub tymczasową. Wynajem lodowisk sztucznych cieszy się coraz większą popularnością. Ot, chociażby przy różnego rodzaju imprezach cyklicznych, czy też przy imprezach kulturalnych. To inwestor samodzielnie decyduje o tym, która forma najbardziej mu odpowiada. Warto również zaznaczyć to, że inwestor może samodzielnie zdecydować o przeniesieniu lodowiska całorocznego na zupełnie inne miejsce. Może do tego wynająć ekipę, która całą konstrukcję pomoże mu przenieść w dowolnie wybrane przez siebie miejsce.

Tanie lodowisko syntetyczne

Dlaczego warto pomyśleć o takiej konstrukcji? Chociażby ze względu na naprawdę niskie koszta utrzymania. Tradycyjne lodowiska, jakie bazują na zamarzniętej wodzie, wymagają po pierwsze - kosztownej instalacji, skomplikowanych przyłączy energetycznych. Warto również nadmienić, że do ich stworzenia potrzebne są specjalistyczne maszyny zamrażające. Lodowisko syntetyczne w ogóle tego nie wymaga, więc już tym bardziej warto pomyśleć o takiej inwestycji. Co jeszcze można wymienić na korzyść lodowiska, jakie może być otwarte przez cały rok? Zyski można czerpać z niego przez cały rok. W przeciwieństwie do lodowisk tradycyjnych, jakie wraz z nadejściem sezonu wiosennego, znikają z powierzchni na kilka kolejnych miesięcy.

Dla każdego tafla lodu

Lodowisko z plastiku to doskonała okazja do tego, aby każda chętna osoba mogła wykorzystać takie miejsce. Tafla lodowa może być wykorzystana przez osoby, jakie trenują jazdę figurową. Mogą w takim miejscu spotkać się osoby, jakie trenują hokeja na łyżwach. A równie dobrze mogą tu przyjść po prostu osoby, jakie chcą pojeździć - po raz pierwszy, czy też po raz któryś. Jest wiele zalet takiej sztucznej tafli lodowej. W Polsce zaczyna powstawać coraz więcej takich firm, które pozwalają na zakup na własność lodowiska sztucznego lub też na wynajęcie - na okres krótki lub długi, zależny już od danego inwestora.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Popularne tagi
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.