Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Studentki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w PORE w Jaworze

Powiatowy Ośrodek Rozwoju Edukacji w Jaworze stał się dziś Kuźnią Kadr dla przyszłych nauczycieli przedszkoli, szkół podstawowych oraz pedagogów szkolnych.

Fot. Paweł Sasiela © Paweł Sasiela

Wszystko to za sprawą warsztatów studentów II roku studiów magisterskich kierunku Pedagogika wczesnoszkolna z terapią pedagogiczną Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Legnicy. Studentki realizowały w sposób praktyczny zajęcia z następujących przedmiotów: Teoretyczne podstawy terapii pedagogicznejWczesne wspomaganie rozwoju dziecka oraz Metody terapii dzieci ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się. Zajęcia praktyczne były odpowiedzią na podpisane Porozumienie o Współpracy między dyrektor PORE w Jaworze dr Dorotą Domińską-Werbel a Wydziałem Nauk Społecznych i Humanistycznych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Legnicy.

Zajęcia o profilu praktycznym realizowane dziś w naszym ośrodku są dla studentek uzupełnieniem wiedzy zdobywanej na studiach i przygotowaniem ich do przyszłej pracy. Wiele osób nie może znaleźć pracy po studiach, a pracodawcy narzekają, że absolwenci nie są odpowiednio przygotowani. Dzisiejsze zajęcia mają to zmienić, gdyż zwiększą szanse wykorzystania umiejętności młodych ludzi oraz wyposażenia ich w doświadczenie zawodowe na przyszłość. Dziś studentki sprawdziły wiedzę zdobytą na studiach w zetknięciu z praktyką i nawiązały nowe kontakty z bardzo profesjonalną kadrą naszej poradni psychologiczno-pedagogicznej: z panią pedagog Bogumiłą Sokołowską, panią Ewą Bering, panią Martą Rodziewicz-Sośnicką, panią Małgorzatą Ziętek i ze mną - psychologiem - mówi dyrektor Dorota Domińska-Werbel.

Opiekunami studentów były: dr Wiesława Troszczyńska-Nakonieczny oraz dr Kornelia Hübscher z Wydziału Nauk Społecznych i Humanistycznych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy. Obie panie doktor zauważyły, że praktyczne zajęcia w Powiatowym Ośrodku Rozwoju Edukacji w Jaworze dostosowują studentów pedagogiki do potrzeb i możliwości zgłaszanych przez pracodawców, a zatem dyrektor szkoły, zatrudniając studenta, nie musi martwić się o brak kompetencji zawodowych u przyszłego nauczyciela.

Korzystając dziś z gościnności pani dyrektor dr Doroty Domińskiej-Werbel nasi studenci sprawdzili się w działaniu, uzyskali kompetencje pracownicze: nauczycielskie i pedagogiczne. Mamy nadzieję, że to nie jest nasza jedyna taka praktyka i kolejny raz przyjedziemy po cenne wskazówki praktyczne od pracowników PORE w Jaworze - podkreśla dr Wiesława Troszczyńska-Nakonieczny.

Oglądając dziś najnowsze metody terapii pedagogicznej, jakimi dysponuje poradnia, jestem pełna podziwu dla działań podjętych przez kadrę pracującą w tutejszej poradni. To wymaga od pracowników wielkiej determinacji, ukończenia wielu kursów i szkoleń oraz studiów podyplomowych, aby teraz można było przekazać tę wiedzę nam, pracownikom naukowym uczelni oraz naszym studentom. Dziś przyszłe pedagożki mogły zobaczyć i sprawdzić na sobie terapię prowadzoną metodą Biofeedback, najnowszą Metodę Warnkego oraz podpatrzeć najnowsze narzędzia do diagnozy dzieci małych i dużych. Na uczelni podczas wykładów mogłyby jedynie posłuchać o tych metodach, a dziś mogły się bezpośrednio z nimi zetknąć i spróbować już operować tą całą aparaturą. Widziałam wielkie zadowolenie na ich twarzach i to mnie cieszy najbardziej. Wrócimy z Jawora pełne nowych umiejętności i nowej wiedzy - zauważa dr Kornelia Hübscher.

Także uczestniczki warsztatów nie ukrywały, że praktyczne zajęcia w jaworskiej placówce były bardzo cennym doświadczeniem.

Na pewno wrócimy jeszcze do Jawora do pani dyrektor dr Doroty Domińskiej-Werbel, która tak ciepło nas przyjęła i przybliżyła nam profil pracy w poradni. Chciałybyśmy tu pracować, warunki do pracy są idealne, kadra bardzo życzliwa i profesjonalna, a metody pracy bardzo ciekawe. Pierwszy raz widziałyśmy Biofeedback, nawet miałyśmy możliwość spróbowania na sobie. Dowiedziałyśmy się, jak pracuje nasz mózg, jak bardzo jesteśmy zestresowane i że powinnyśmy zwiększyć swoją koncentrację uwagi. Poznałyśmy najnowsze Baterie do badania 6-7-latków, wypróbowałyśmy na sobie i okazało się, że to wcale nie jest takie proste. Miasto, w którym dziś jesteśmy, odwiedziłyśmy pierwszy raz w życiu i dołożymy wszelkich starań, aby tu jeszcze wrócić, poćwiczyć, posłuchać i się dużo nowego nauczyć - podkreślały studentki, które odwiedziły PORE.

 

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama

Warning: array_count_values() expects parameter 1 to be array, null given in /home/tbla2/domains/legnica24h.pl/public_html/inc/sidebars.php(6) : eval()'d code on line 12

Warning: arsort() expects parameter 1 to be array, null given in /home/tbla2/domains/legnica24h.pl/public_html/inc/sidebars.php(6) : eval()'d code on line 13

Warning: array_keys() expects parameter 1 to be array, null given in /home/tbla2/domains/legnica24h.pl/public_html/inc/sidebars.php(6) : eval()'d code on line 14

Warning: array_values() expects parameter 1 to be array, null given in /home/tbla2/domains/legnica24h.pl/public_html/inc/sidebars.php(6) : eval()'d code on line 15
Popularne tagi
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.