Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Sprawdzian kompetencji na niemieckim rynku pracy

Już po raz siódmy młodzież z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Legnicy odbywała staż zawodowy u naszych zachodnich sąsiadów, w Lipsku - wiosną i pod koniec 2017 r. Wartość projektu to 136.288 euro.

Fot. UM Legnica/ materiał prasowy © UM Legnica /materiał prasowy

Łącznie 60 uczniów „Ekonoma" realizowało projekt pod tytułem „Nauka samodzielności i pogłębienie umiejętności zawodowych technika hotelarstwa i obsługi turystycznej" pod opieką Aleksandry Kuśnierz, Jolanty Frączek-Hop, A. Filipienko i Elżbiety Chojnackiej. Praktyki zostały zorganizowane w ramach unijnego projektu: „Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego", realizowanego ze środków POWER na zasadach Programu Erasmus+. 

Celem jest nabycie doświadczenia zawodowego, poszerzanie umiejętności i kompetencji zawodowych uczestników, doskonalenie znajomości języka niemieckiego i praktycznej umiejętności porozumiewania się w tym języku w sytuacjach życia codziennego, jak również branżowo w miejscu pracy, także rozwój kompetencji osobistych i kulturowych. 

Uczniowie mieli okazję nabywać i doskonalić praktyczne umiejętności podczas pracy w hostelach, restauracjach, jak również wysokiej klasy hotelach, zapoznając się ze specyfiką niemieckiego rynku usług hotelarskich i gastronomicznych. Pracowali w kuchni, obsługiwali gości w salkach śniadaniowych oraz w restauracji. Dodatkowo grupa przyszłych techników obsługi turystycznej zapoznała się z niemieckim rynkiem turystycznym. Obserwowali wpływ reklamy usług turystycznych oraz informacji turystycznej na obsługę ruchu turystycznego na przykładzie Lipska, biorąc udział w Międzynarodowych Targach Turystycznych oraz odwiedzając Biuro Informacji Turystycznej. Zwiedzali muzea i placówki kulturalne, uczestniczyli też w atrakcjach przedświątecznych.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.