Logo Legnica24h.pl
Reklama

Spotkanie z Przemkiem Bluszczem

Stowarzyszenie Przyjaciół Sztuki w Legnicy i Legnicka Biblioteka Publiczna im. Tadeusza Gumińskiego zapraszają na spotkanie z Przemkiem Bluszczem pt. „Wszystkie fajne rzeczy biorą się z marzeń".

© Materiały prasowe / Dział Promocji LBP

Spotkanie poprowadzi Krystyna Zajko-Minkiewicz.

11 czerwca 2024 r., wtorek, godz. 18.00

Miejsce: LBP, ul. Piastowska 22

wstęp bezpłatny (obowiązują wejściówki do odbioru w siedzibie Legnickiej Biblioteki Publicznej przy ul. Piastowskiej 22 od 5 czerwca 2024 r.)

Przemysław Bluszcz – znany i wielce ceniony aktor teatralny, filmowy, telewizyjny i dubbingowy, przez wiele sezonów (1997–2008) związany z Teatrem im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy, w którym zagrał ponad 40 ról, tytułowych: Kordiana, Otella, Pawła z Tarsu (Szawła), czy nawet znakomitą drugoplanową – windykatora Faziego z „Made in Poland”. Najwięcej nagród w okresie pracy w legnickim teatrze przyniosła mu kreacja charyzma-tycznego watażki – Benka Cygana, jaką stworzyłw sztuce „Ballada o Zakaczawiu”. Od 2009 roku jest aktorem stołecznego Teatru Ateneum.

Specjalista od czarnych charakterów wciąż zaskakuje, zarówno w rolach teatralnych, filmowych, czy serialowych i dowodzi, że aktor nie jest li tylko odtwórcą, ale też kreatorem granych postaci.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.