Logo Legnica24h.pl
Reklama
Allatonce jaworska hurtownia wielobranżowa
Collegium Witelona

Spotkanie z Janą Shostak w Legnicy

Galeria Sztuki zaprasza na spotkanie z Janą Shostak – polsko-białoruską artystką intermedialną i aktywistką, finalistką Miss Polonii Wielkopolski, rekordzistką Guinnessa, performerską i feministką.

Minuta krzyku © Materia??y prasowe / Galeria Sztuki w Legnicy

Spotkanie odbędzie się 4 września (niedziela), o godz. 18.00 w Galerii Sztuki (pl. Katedralny 1). Jej wystąpienia poruszały i odbijały się szerokim echem nie tylko w mediach w Polsce, ale i na świecie. O jej „krzyku rozpaczy” pisał m.in. "Financial Times" i "The Huffington Post". Teraz – o rozpaczy, przemocy i agresji władz – porozmawiamy w Legnicy.

Jana Shostak słynie z wyrazistych gestów. Odbiór Paszportu Polityki w 2021 roku zamieniła w społeczno-polityczny manifest, ubierając suknię z portretami białoruskich więźniów politycznych poruszającym listem dla białoruskich więźniów politycznych. Jej głos jest wyrazem sprzeciwu wobec opresyjnych działań białoruskiego rządu, manifestem w obronie ofiar i ich rodzin. To często gniew – jako naturalny wyraz buntu i sprzeciwu wobec rażącej niesprawiedliwości – napędza twórcze działania Shostak i to właśnie gniew w sztuce będzie punktem wyjścia do debaty.

Rozmowę poprowadzą Justyna Teodorczyk, dyrektorka Galerii Sztuki, oraz Emilia Konwerska – poetka, kuratorka i publicystka. Wstęp wolny. Więcej informacji na galeria.legnica.eu.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.