Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy
Logo Legnica24h.pl
© Materiały prasowe / UM Legnica

Udostępnij:

Spotkanie Kobiet z Robertem Więckiewiczem

Kultura|Kino|Dla mieszkańca

Gościem spotkania będzie jeden z najbardziej znanych polskich aktorów filmowych i teatralnych Robert Więckiewicz.

Aktor występował w Teatrze Polskim w Poznaniu, warszawskich Rozmaitościach, Teatrze Narodowym, Teatrze Montownia, Teatrze Telewizji. Na ekranie zadebiutował w 1993 roku w Ferdydurke Jerzego Skolimowskiego. Grał między innymi w filmach Feliksa Falka, Filipa Bajona, Juliusza Machulskiego, Tomasza Wiszniewskiego, Wojciecha Smarzowskiego, Marka Koterskiego i Tomasza Bagińskiego.

Jego najgłośniejsze role to: Socha w nominowanym do Oskara obrazie Agnieszki Holland W ciemności, Lech Wałęsa w filmie Wałęsa. Człowiek z nadziei w reżyserii Andrzeja Wajdy oraz Jerzy – główny bohater filmu Pod Mocnym Aniołem w reżyserii Wojtka Smarzowskiego.

Jest zdobywcą wielu nagród w Polsce i za granicą, m.in. aż czterech Orłów, Polskiej Nagrody Filmowej. Najnowsze filmy i seriale z Więckiewiczem w rolach głównych to Kler Smarzowskiego, Jak pies z kotem Janusza Kondratiuka, 7 uczuć Koterskiego, Ślepnąc od świateł Krzysztofa Skoniecznego, 1983 – pierwsza polska produkcja dla Netflix oraz Ukryta Gra Łukasza Kośmickiego.

Z Robertem Więckiewiczem porozmawiamy m.in. o pracy na planie filmowym, o współpracy z najwybitniejszymi reżyserami, o filmach z jego udziałem i wymagających przygotowaniach do ról. Nie zabraknie także wspomnień o Legnicy, wszak to właśnie u nas aktor kończył szkołę średnią.

Letia Business Center
Wyznacz trasę
 
5 grudnia 18:00
 
Letia Business Center
 
wstęp wolny

Więcej wiadomościReklama
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.