Logo Legnica24h.pl
Reklama

Sposób na rozwój małych i średnich przedsiębiorstw

Agencja Rozwoju Regionalnego „Arleg” S.A. w Legnicy wraz z partnerami ogłasza III nabór wniosków w ramach projektu „Granty na usługi doradcze dla MSP z Obszaru Legnicko-Głogowskiego”.

© Materiały prasowe / UM Legnica

Termin składania wniosków: od 26 listopada 2018 r. od godz. 8.00 do 10 grudnia 2018 r. do godz. 16.00.

Łączna kwota przeznaczona na dofinansowanie w III naborze wynosi 774 tys. zł. Zakładany poziom dofinansowania w przypadku pomocy de minimis wynosi do 85 proc. wydatków kwalifikowanych, zaś w przypadku pomocy publicznej – do 50 proc. Jeden beneficjent może złożyć tylko jeden wniosek. Wydatkami kwalifikowanymi są koszty specjalistycznych usług doradczych, świadczonych przez doradcę zewnętrznego – Instytucję Otoczenia Biznesu.

Głównym celem projektu jest wsparcie 61 MSP z Legnicko-Głogowskiego Obszaru Interwencji (LGOI), w tym MSP znajdujących się we wczesnej fazie rozwoju (do 24 miesięcy) i MSP działających w obszarze inteligentnych specjalizacji regionu. Projekt ma ułatwić skorzystanie z usług doradczych oraz wzmocnienie i ułatwienie rozwoju sektora małych i średnich przedsiębiorstw.

O powierzenie grantu mogą ubiegać się mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa, które posiadają siedzibę lub co najmniej zakład lub oddział w granicach Legnicko Głogowskiego Obszaru Interwencji.

W skład Legnicko-Głogowskiego Obszaru Interwencji wchodzą gminy: miejskie – Chojnów, Głogów, Jawor, Lubin, Legnica; wiejskie – Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jerzmanowa, Kotla, Krotoszyce, Kunice, Legnickie Pole, Lubin, Marciszów, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pęcław, Radwanice, Rudna, Ruja, Wądroże Wielkie, Złotoryja, Żukowice, oraz miejsko-wiejskie – Bolków, Chocianów, Polkowice, Prochowice, Przemków, Ścinawa.

Realizacja grantu może trwać nie dłużej, niż 3 miesiące od dnia podpisania umowy. W szczególnie uzasadnionych przypadkach (ze względu na specyfikę usługi) przedłużenie terminu realizacji grantu będzie ustalane indywidualnie, przy czym realizacja musi zakończyć się nie później, niż do 31 maja 2019 r.

Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Szczegółowe informacje o naborze wniosków dostępne są na stronie internetowej projektu: www.arleg.eu/granty.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Patronat medialny
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.