Logo Legnica24h.pl
Reklama

Śmiertelne potrącenie pieszego

Wczoraj około północy między Legnicą a Kunicami na drodze krajowej nr 94 samochód osobowy potrącił pieszego. W wyniku doznanych obrażeń po przewiezieniu do szpitala pieszy zmarł.

© Paweł Sasiela

Ze wstępnych ustaleń legnickich funkcjonariuszy wynika, że 18-letni mieszkaniec Legnicy, który kierował samochodem osobowym marki BMW, był trzeźwy. Potrącony 28-latek z poważnymi obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala w Legnicy. Tam mimo udzielonej pomocy medycznej zmarł.

Na miejscu zdarzenia czynności prowadzono pod nadzorem prokuratora oraz biegłego z zakresu ruchu drogowego. Sprawę będą teraz wyjaśniać policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.

Apelujemy do pieszych, aby nosi odblaski, które poprawiają ich widoczność na drodze. Kiedy już dochodzi do zdarzenia drogowego z udziałem pieszego, to właśnie on, jako niechroniony uczestnik ruchu drogowego odnosi najpoważniejsze obrażenia. Dlatego tak istotne jest, aby piesi byli widoczni dla kierowców i zakładali elementy odblaskowe, a kierowcy jeździli z większą rozwagą i prędkością dostosowaną do warunków ruchu na drodze i zapewniającą panowanie nad pojazdem – informuje mł. asp. Jagoda Ekiert.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Patronat medialny
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.