Logo Legnica24h.pl
Reklama
Eko Gwiazda

Śląskie Niebo Jürgena Gretschela dla Jerzego Starzyńskiego i Świata pod Kyczerą

Jerzy Starzyński został laureatem nagrody im. Jürgena Gretschela „Śląskie Niebo”. Nagroda została wręczona przez prezydenta Tadeusza Krzakowskiego podczas uroczystej gali, która odbyła się w czwartek w Sali Królewskiej Akademii Rycerskiej.

© Materiały prasowe / UM Legnica

To prestiżowe wyróżnienie przyznawane jest za osiągnięcia w dziedzinie ochrony dziedzictwa kulturowego, materialnego i niematerialnego Dolnego Śląska, ze szczególnym uwzględnieniem Legnicy i okolic oraz za działalność na rzecz tolerancji, wzajemnego szacunku, współpracy, poszanowania innych ludzi, umacniania dialogu międzykulturowego.

Jerzy Starzyński ma w tych dziedzinach nieocenione osiągnięcia - jest historykiem, badaczem kultury łemkowskiej, autorem i redaktorem publikacji poświęconych Łemkom i mniejszościom mieszkającym w naszym regionie, działaczem społecznym, animatorem kultury, założycielem Łemkowskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Kyczera”, pomysłodawcą i dyrektorem Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego „Świat pod Kyczerą” oraz innych działań na rzecz mniejszości i tolerancji.

Na co dzień pracuje w Legnickim Centrum Kultury, na stanowisku kierownika Działu Folkloru, Mniejszości Narodowych i Dokumentacji.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.