Logo Legnica24h.pl
Reklama
Pachnące książeczki
Najlepsze baseny ogrodowe, materace i akcesoria

Siódmego lutego obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu

7 lutego obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu. Organizatorem wydarzenia w Polsce od 19 lat jest Polskie Centrum Programu Safer Internet, które tworzy Państwowy Instytut Badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę.

© Materia??y prasowe

Jak informują organizatorzy Dnia Bezpiecznego Internetu, w ramach akcji od 7 lutego do końca marca szkoły w całej Polsce zaangażują się w działania na rzecz bezpieczeństwa dzieci w internecie.

"Internet to bardzo ważny składnik teraźniejszości dzieci i młodzieży i co bardzo ważne ich przyszłości. Okazja, taka jak Dzień Bezpiecznego Internetu, pozwala na budowanie świadomości o tym, jak ważne jest, aby łączyć siły w działaniach na rzecz internetu, który będzie wspierał rozwój dzieci, a nie stanowił dla nich rosnące zagrożenie" - powiedziała Koordynatorka Polskiego Centrum Programu Safer Internet w NASK–PIB Anna Rywczyńska.

Swój dział w tegorocznym DBI potwierdziło prawie 3 tys. placówek w całej Polsce. W ramach DBI Polskie Centrum Programu Safer Internet oferuje do końca marca m.in. webinaria dla nauczycieli, które przybliżą im najnowsze kierunki profilaktyki zagrożeń online oraz materiały edukacyjne pomocne w organizacji zajęć w szkołach.

"Bardzo nas cieszy, że z roku na rok coraz więcej szkół włącza się w obchody Dnia Bezpiecznego Internetu. W minionym roku było ich ponad pięć tysięcy, a wszystkimi działaniami związanymi z DBI objętych zostało blisko trzy miliony osób! W tym roku przygotowaliśmy dużo więcej lekcji online, do których szkoły mogą zgłaszać klasy. Będą się one odbywały praktycznie codziennie aż do końca marca, więc liczymy na to, że zasięg DBI będzie jeszcze większy" – podkreślił Maciej Kępka z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.

Dzień Bezpiecznego Internetu został ustanowiony z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku. Świętowany jest na całym świecie. Z pełną listą zaangażowanych państw i instytucji oraz podjętymi przez nie działaniami zapoznać się można na stronie www.saferinternetday.org. (PAP)

Bartłomiej Figaj

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.