Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Są jeszcze pieniądze dla niepełnosprawnych na dofinansowanie studiów

Przypominamy, że 10 października 2019 r. upływa termin składania przez osoby niepełnosprawne wniosków o udzielenie pomocy finansowej w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym w ramach programu Aktywny Samorząd.

© Materiały prasowe / PWSZ Legnica / Zbigniew Gol

Osoba niepełnosprawna, posiadająca znaczny lub umiarkowany stopień niepełnosprawności, ucząca się w szkole wyższej, policealnej lub kolegium albo posiadająca otwarty przewód doktorski, poza studiami doktoranckimi, może ubiegać się o dofinansowanie kosztów nauki (czesnego), jak i dodatku na pokrycie kosztów kształcenia.

Dodatkowe informacje na temat warunków, które muszą być spełnione przez wnioskodawców oraz maksymalnych kwot dofinansowania, uzyskać można w siedzibie Urzędu Miasta Legnicy, plac Słowiański 8, wydział zdrowia i spraw społecznych, pok. 12 i 13, bądź telefonicznie pod numerem 76 72 12 254 lub na stronie internetowej http://www.portal.legnica.eu w aplikacji dla osób niepełnosprawnych, gdzie można pobrać elektroniczne wersje wniosków.

Nabór wniosków na bieżący semestr odbywać się może również w wersji elektronicznej za pomocą platformy SOW - System Obsługi Wsparcia, utworzonej przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i dostępnej pod adresem https://sow.pfron.org.pl/. Dotyczy to osób posiadających profil zaufany lub podpis elektroniczny.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.