Logo Legnica24h.pl
Reklama
Internetowy sklep z zabawkami. Zabawki na dzień chłopaka. Zabawki dla chłopca, dla dzieci, dla dziewczynki.
PWSZ im. Witelona w Legnicy
Leadec
Koparka Jawor - roboty budowlane

Ruszyła klasa patronacka Mercedes-Benz Manufacturing Poland – elektromechanik

Fabryka w Jaworze wspiera edukację w regionie i kształci w zawodach przyszłości. 13 uczniów rozpoczyna naukę w klasie o profilu elektromechanik w Zespole Szkół Samochodowych w Legnicy. To już druga klasa patronacka Mercedes-Benz.

© Materia??y prasowe / Daimler

Od 2019 roku w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworze, pod patronatem fabryki silników Mercedesa, działa klasa o profilu mechatronik. W tym roku w Zespole Szkół Samochodowych w Legnicy ruszył kolejny projekt edukacyjny, wspierany przez Mercedes-Benz Manufacturing Poland. 1 września w klasie, która będzie kształcić elektromechaników naukę rozpoczęło 13 uczniów. Tym razem wspierać ich będzie fabryka baterii.

"W jaworskiej fabryce Mercedesa z uwagą śledzimy nowe trendy w edukacji i monitorujemy rynek pracy. Mechatronik i elektromechanik znajdują się na wykazie zawodów szkolnictwa branżowego Ministra Edukacji Narodowej (2019), dla których prognozowane jest istotne zapotrzebowanie na pracowników w kraju oraz w województwie dolnośląskim. Absolwenci naszych klas patronackich mają zatem bardzo duże szanse na znalezienie dobrego zatrudnienia" – mówi dr Ewa Łabno-Falęcka z Mercedes-Benz Polska.

Absolwenci klasy patronackiej Mercedes-Benz Manufacturing Poland o profilu elektromechanik po 3 latach nauki będą oceniać stan techniczny pojazdów, obsługiwać, diagnozować, naprawiać, instalować układy elektryczne i elektroniczne samochodów. Zostaną także przygotowani do egzaminu państwowego na prawo jazdy. Nowoczesny program kształcenia, opracowany przez specjalistów ze szkoły i zakładu Mercedesa w Jaworze przewiduje praktyki zawodowe w fabryce baterii oraz zdobywanie umiejętności na profesjonalnym sprzęcie.

"Rozwój motoryzacji spowodował wzrost zapotrzebowania na dobrze wykwalifikowanych fachowców, którzy nie boją się technologii. Wiemy, że teoria to nie wszystko, a uczniowie muszą mieć szansę na sprawdzenie wiedzy w praktyce, dlatego cieszymy się, że będą uczyć się od najlepszych w branży" – mówi Grzegorz Gargaś, dyrektor Zespołu Szkół Samochodowych w Legnicy.

Pozytywnie zdany egzamin zawodowy otwiera absolwentom drogę do pracy na stacjach obsługi pojazdów samochodowych, w zakładach produkcyjnych i naprawczych, firmach zajmujących się obrotem częściami samochodowymi, zwłaszcza w zakresie elektrycznego i elektronicznego wyposażenia pojazdów, a być może niektórzy z nich zdecydują się na prace w Mercedes-Benz Manufacturing Poland.

Fabryka Mercedesa na Dolnym Śląsku wspiera edukację. Oprócz klas patronackich organizuje programy i konkursy edukacyjne. Od trzech lat realizuje program „Girls GO Technology, czyli dziewczyny oswajają technologie” adresowany do uczennic liceów i techników powiatu jaworskiego i okolic. Uczestniczki cyklu warsztatów mają okazję przekonać się, że technologia jest nie tylko przyjazna, ale jest również doskonałym pomysłem na życie zawodowe. Program zachęca młode kobiety do spróbowania swoich sił w obszarach, które kiedyś uznawano za typowo męskie. Projekt został nagrodzony Brązowym Spinaczem 2020 - nagrodą Związku Firm Public Relations. Spółka patronuje także cyklicznemu konkursowi Eko Gwiazda, który propaguje postawy proekologiczne wśród uczniów w regionie.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.