Logo Legnica24h.pl
Reklama

Ruszyła budowa kamienicy na dawnym Manhattanie

W lutym tego roku prywatny inwestor, który rok wcześniej wyremontował i zagospodarował obiekt byłej Savii przy ul. Najświętszej Marii Panny, rozpoczął budowę kamienicy na przylegającej do Savii działce. Przez lata był tu bazar, zwany Manhatta

© Materiały prasowe / UM Legnica

Budowa kamienicy może potrwać ok. dwóch lat. Będzie to czterokondygnacyjny obiekt o powierzchni ok. 1000 m2, pełniący funkcje mieszkalne, usługowe i biurowe, zgodnie ze staromiejskim planem zagospodarowania przestrzennego. Na parterze powstaną lokale usługowe, na I piętrze biura i np. gabinety lekarskie, zaś na trzecim i czwartym – mieszkania. Nowy budynek swą stylistyką będzie nawiązywał do historycznej zabudowy ulicy Najświętszej Marii Panny.

Pieczołowicie wyremontowany sąsiedni obiekt, w którym niegdyś działał m.in. market Savia, a wcześniej Państwowy Dom Towarowy i sklep Madex, nadal spełnia funkcję handlowo-usługową. Został wzniesiony na przełomie XIX i XX wieku. Do 1939 roku działał tu Ludwig Haurwitz – ekskluzywny i największy legnicki dom handlowy. Można było tu zakupić najmodniejsze ubrania dla kobiet, mężczyzn i dzieci.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Patronat medialny
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.