Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Rozpad Nowoczesnej w Legnicy

Kilkunastu działaczy struktur partii Nowoczesna Ryszarda Petru w okręgu legnicko-jeleniogórskim opuszcza ugrupowanie. Przyczyną jest konflikt polityków z posłanką Elżbietą Stępień.

Konflikt z Elżbietą Stępień stał się przyczyną rozpadu legnickich struktur Nowoczesnej Ryszarda Petru. Fot. jawor24h.pl © Paweł Sasiela

Partę opuściło wielu działaczy, którzy od początku tworzyli jej lokalne struktury, m.in. Tomasz Strojek (dotychczas sekretarz zarządu dolnośląskiego), Dawid Sołtys (wiceprzewodniczący koła legnickiego, członek rady regionu), Mariusz Kania (sekretarz koła legnickiego), Paweł Bonecki, Paweł Dybek czy Agnieszka Pacanowska-Cholewińska (członek komisji rewizyjnej na Dolnym Śląsku). Wśród osób odchodzących z Nowoczesnej są również Maciej Dajewski i Marcin Dudek.

- Dwa lata temu mnóstwo osób zaangażowało się w projekt Nowoczesnej, który miał ciekawą ofertę programową. Niestety, program to nie wszystko. Partie tworzą ludzie, różni ludzie... Od ponad roku w kole legnickim narastał konflikt części działaczy z poseł na Sejm RP Elżbietą Stępień. W ostatnich tygodniach miał on swoje apogeum. Mimo podjętych przez nas wielu prób na rozwiązanie sporu, włącznie z prośbą o zaangażowanie ze strony władz Nowoczesnej, zarówno tych regionalnych, jak i centralnych, nie przyniosły one skutku. Zabrakło z ich strony konkretnych działań. Cierpliwość jednak kończy się każdemu, skończyła się i nam. Chcieliśmy partnerskiego traktowania, a tego niestety zabrakło. Dla dwóch stron konfliktu, na tak małym terenie działania, nie ma miejsca w jednej partii. Mimo wszystko, życzymy Nowoczesnej powodzenia w przełamaniu duopolu Prawo i Sprawiedliwość - Platforma Obywatelska - czytamy w oficjalnym komunikacie przesłanym przez Mariusza Kanię, byłego już sekretarza koła legnickiego partii.

Ta sytuacja stawia pod wielkim znakiem zapytania przygotowania formacji do przyszłorocznych wyborów samorządowych w okręgu legnickim.

Reklama

Komentarze (6)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

hehe
hehe16 maja 2017 o 15:48
O Ela, straciłaś przyjaciela...
Lubię to! 3
gregory
gregory16 maja 2017 o 15:44
W następnych wyborach i tak nie wejdą do sejmu.
Lubię to! 6
Maciej
Maciejgregory17 maja 2017 o 00:01
Jedyna merytoryczna opozycja to Kukiz 15.
Lubię to! 3
marcinek
marcinek16 maja 2017 o 15:24
Pan Sołtys w wyborach samorządowych startował z listy pana Krzakowskiego.
Lubię to! 8
taki żart
taki żart16 maja 2017 o 14:53
W sondażach poleciało w dół po wpadkach Ryśka, to uciekają hehe
Lubię to! 7
miro
mirotaki żart16 maja 2017 o 16:59
Długo nie wytrzymali.
Lubię to! 5

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Ogólnopolskie pogotowie dla ofiar przemocy w rodzinie Niebieska Linia
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.