Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

PWSZ przekazała kombinezony ochronne pracownikom Pogotowia Ratunkowego w Legnicy

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy przekazała w czwartek 180 kombinezonów ochronnych dla zespołów ratowniczych legnickiego Pogotowia Ratunkowego.

© Materiały prasowe / PWSZ Legnica / Zbigniew Gol

W związku z ogłoszeniem stanu zagrożenia epidemicznego na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej oraz stanowiskiem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego a także Ministerstwa Zdrowia, umożliwiającym nieodpłatne przekazywanie materiałów i urządzeń zakupionych w ramach realizowanych projektów unijnych, władze Uczelni postanowiły wesprzeć działania służb zaangażowanych w walkę z pandemią wirusa COVID–19.

Od 2009 roku Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy kształci studentów na dwóch kierunkach z obszaru nauk medycznych – Ratownictwo medyczne i Pielęgniarstwo. Dydaktycy kształcący na tych kierunkach często łączą pracę na Uczelni z zatrudnieniem w ośrodkach opieki zdrowotnej w tym w Pogotowiu Ratunkowym i oddziałach szpitalnych. Wielu naszych absolwentów wchodzi w skład zespołów ratowniczych i szpitalnych oddziałów ratunkowych. Tu również, miedzy innymi, odbywają swoje praktyki studenci kierunków medycznych. Mając na uwadze zwiększone potrzeby Pogotowia Ratunkowego w Legnicy władze Uczelni postanowiły przekazać 180 szt. kombinezonów ochronnych DuPont TYVEK, które są zgodne z kategorią III odzieży ochronnej. Posłużą one zespołom ratunkowym.

Przekazanie materiałów ochronnych odbyło się na terenie Uczelni. W imieniu Pogotowia Ratunkowego w Legnicy kombinezony ochronne odebrał Kierownik Pogotowia Ratunkowego w Legnicy – mgr Piotr Kwitowski.

Ponadto, w związku z zaistniałą w Polsce sytuacją epidemiologiczną, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy przekazała Wojewódzkiemu Szpitalowi Specjalistycznemu w Legnicy wykaz sprzętu stanowiącego wyposażenie Monoprofilowego Centrum Symulacji Medycznej. Są wśród nich respiratory, inkubatory i wiele innych nowoczesnych urządzeń, które w miarę potrzeb mogą być w każdej chwili przekazane do dyspozycji szpitala.

Dodatkowo Uczelnia przekazała Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Legnicy spis aparatury wraz z kartami technicznymi, którą w razie potrzeby może udostępnić w celach diagnostycznych. Urządzenia te stanowią wyposażenie laboratorium mikrobiologii w Ośrodku Projektów i Edukacji PWSZ im. Witelona w Legnicy. Są to między innymi: thermocyclery, wirówki, spectrophotometry, koncentratory próżniowe i wiele innych.  
Obecnie trwają starania o przekazanie kolejnych materiałów dla legnickiego SOR – maseczek ochronnych.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.