Logo Legnica24h.pl
Reklama
Koparka Jawor - roboty budowlane

Puchar Polski w Taekwondo. Legniczanie wywalczyli sześć medali

Dwa złote, srebrny i trzy brązowe medale wywalczyli zawodnicy Legnickiego Klubu Taekwon-do podczas Pucharu Polski w Nowej Rudzie. Na matach w Centrum Turystyczno-Sportowym rywalizowało ponad 300 zawodniczek i zawodników.

© Materiały prasowe / UM Legnica

Pomimo problemów zdrowotnych kilku kluczowych zawodników, legniczanie w stawce 42 klubów uplasowali się na 9 miejscu w klasyfikacji medalowej.

Zawody były pierwszą kwalifikacją do tegorocznych mistrzostw Polski seniorów Gdańsk 2020 oraz do reprezentacji Polski na kwietniowe mistrzostwa Europy Bratysława 2020.

Wyniki LKT Legnica:

  • Kamila Kolanowska – złoty medal w walkach +75 kg,
  • Klaudia Wiśniewska – złoty medal w walkach - 55 kg juniorek,
  • Paweł Woźniak – srebrny medal w walkach - 63 kg,
  • Wioletta Hanisch – dwa brązowe medale, w walkach + 75 kg i układach formalnych,
  • Magdalena Kisiel – brązowy medal w układach formalnych,
  • Marcin Blicharski – 5 miejsce w walkach do 78 kg,
  • Wiktoria Miądzel – 5 miejsce w walkach do 68 kg,

Już za kilkanaście dni czternastoosobowa drużyna Legnickiego Klubu Taekwon-do wylatuje na XIII Open Copa Benidorm Costa Blanca 2020 do hiszpańskiego Benidorm.

Natomiast w najbliższy czwartek w Sali Królewskiej Akademii Rycerskiej w Legnicy odbędzie się uroczyste wręczenie nagród ufundowanych przez Zarząd Województwa Dolnośląskiego dla najlepszych klubów sportowych z Dolnego Śląska. Warto przypomnieć, że w opublikowanym na początku roku przez Ministerstwo Sportu rankingu dotyczącego współzawodnictwa w sporcie młodzieżowym za rok 2019, obejmującego dokonania klubów w kategoriach: młodzieżowych, juniorów, juniorów młodszych i młodzików LKT Legnica zgromadził 131 pkt. i okazał się najlepszym w naszym mieście i równocześnie jednym z najlepszych w Zagłębiu Miedziowym.

Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży realizowane jest od wielu lat przez Legnicki Klub Taekwon-do dzięki wsparciu ze strony Fundacji KGHM Polska Miedź, Urzędu Miasta Legnicy, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona i Ministerstwa Sportu.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomościReklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.