Logo Legnica24h.pl
Reklama

Przywracają ciuchom nowe życie. Ty też spróbuj

Uczennice II LO w Legnicy, w ramach olimpiady „Zwolnieni z teorii” i proekologicznej kampanii Urzędu Miasta „Zrywam z plastikiem”, realizują projekt „Ciuch w ruch”. Warsztaty rozpoczną się dzisiaj.

© Materiały prasowe / UM Legnica

31 stycznia (godz. 10.00-12.30) zapraszają młodzież na warsztaty w szkole, a 1 lutego (godz. 12.00) – na warsztaty otwarte w TML Pro Legnica (Rynek 5/6).

Naszym celem jest zwrócenie uwagi na problemy ekologiczne, związane z przemysłem odzieżowym, zwłaszcza z fast-fashion, czyli tzw. szybką modą z sieciówek. Wiadomo, że cykl życia odzieży dramatycznie się skrócił. Wielkie koncerny produkują kilkanaście kolekcji rocznie, wytwarzają je bardzo słabo opłacani pracownicy, a jakość wyrobów jest mizerna – mówi Julia Peda, koordynatorka projektu. – Wraz z koleżankami chcemy sprowokować dyskusję i podnieść świadomość legniczan na temat szkodliwości tych działań dla naszej planety. Wskażemy, jak ograniczać konsumpcję ubrań „na jeden raz” – dodaje.

Na projekt składają się otwarte spotkania edukacyjne i warsztaty w stylu zero/less waste (czyli życia bez generowania odpadów), prowadzone w szkołach, stowarzyszeniach i instytucjach kultury. Kierowane są do wszystkich legniczan, których interesuje ekologia i moda.

Uczestnicy warsztatów będą mogli nauczyć się, w jaki sposób przerobić nieużywane ubrania i dać im nowe życie, bez konieczności zamieniania ich w śmieci. Finałowym wydarzeniem projektu będzie wielka wymiana odzieży przez mieszkańców podczas imprezy „Wielka Wymianka! Wykorzystuję, nie marnuję”, która odbędzie się 7 marca (godz.12.00-16.00) w Akademii Rycerskiej.

Program warsztatów:

 1. 31 stycznia - II LO, godz. 10.00 -12.30 - warsztaty dla uczniów „Legowisko na schronisko”. Czteroosobowe zespoły stworzą legowiska dla psów ze starych bluz, które będą przekazane do schroniska dla zwierząt w Legnicy.
 2. 1 lutego - TML Pro Legnica, godz. 12.00 - otwarte warsztaty naturalnego farbowania tkanin. Uczestnicy nadadzą nowe życie swoim starym koszulkom lub pofarbują przygotowane przez organizatorów materiałowe torby na zakupy przy użyciu barwników z warzyw czy przypraw kuchennych.
  Uwaga, obowiązują zapisy: https://forms.gle/KPMBWziFhvLFU1386
  Link do wydarzenia na fb: https://www.facebook.com/events/517956248837044/
 3. 8 lutego - TML Pro Legnica, godz. 12.00 - otwarte warsztaty plecenia makramowych kwietników. Uczestnicy stworzą ze swoich starych koszulek niepowtarzalne kwietniki, które będą ozdobą każdego domu.
  Uwaga, obowiązują zapisy: https://forms.gle/24JJxYZ7qBWg5wy29
  Link do wydarzenia na fb: https://www.facebook.com/events/865682963882106/

Więcej informacji na temat projektu znajdziecie na profilu Facebook: https://www.facebook.com/ciuchwruch.zwzt/

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.