Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Przetrzymywali i torturowali mężczyznę w Legnicy

Prokurator oskarżył czterech mężczyzn o pozbawienie wolności ze szczególnym udręczeniem ofiary oraz o inne przestępstwa.

© policja

W dniu 14 listopada 2017 roku Prokurator Rejonowy w Legnicy skierował do Sądu Okręgowego w Legnicy akt oskarżenia przeciwko czterem sprawcom o przestępstwo polegające na tym, że w dniu 21 sierpnia 2017 roku w Legnicy działając wspólnie i w porozumieniu pozbawili wolności ze szczególnym udręczeniem mężczyznę w ten sposób, że przetrzymywali wymienionego w mieszkaniu, grozili mu pozbawieniem życia, dwukrotnie podpalili jego ciało powodując oparzenia I i II stopnia  oraz dokonali jego pobicia, co skutkowało naruszeniem czynności narządów ciała na okres powyżej 7 dni, tj. o czyn z art.189 § 3 k.k. i inne.

Pokrzywdzony pożyczył od jednego z  oskarżonych pieniądze w kwocie 600,00 złotych. Kiedy minął termin spłaty tej pożyczki, trzech spośród oskarżonych w okresie od 10 lipca do 28 sierpnia 2017 roku zmuszało, każdy osobno, tego pokrzywdzonego do zwrotu długu grożąc mu śmiercią, spaleniem rodziny oraz wywiezieniem w bagażniku, którym to zachowaniem wyczerpali znamiona przestępstwa z art. 191 § 2 k.k., co także prokurator zarzucił im w tym akcie oskarżenia. Jak przekazywali oskarżeni pokrzywdzonemu, to z każdym dniem kwota jego zadłużenia wzrastała znacznie. Następnie w dniu 21 sierpnia 2017 roku oskarżeni zwabili pokrzywdzonego mężczyznę do mieszkania położonego w Legnicy, gdzie bezprawnie go przetrzymywali, żądali kwot pieniędzy na rzecz każdego z nich, upokarzali, oblali płynem łatwopalnym i podpalili, a kiedy próbował uciekać, to pobili go i pokopali. W pewnym momencie udało się pokrzywdzonemu uciec z tego mieszkania, na zewnątrz zdołał ugasić płomień i udał się do swojego miejsca zamieszkania, gdzie rodzina wezwała na pomoc  służby ratunkowe.

Jednemu z oskarżonych prokurator zarzucił także przestępstwo publicznego znieważenia w Legnicy matki pokrzywdzonego z powodu jej przynależności narodowej oraz skierowania  z tożsamego powodu wobec wymienionej groźby pozbawienia życia, czym wyczerpał znamiona przestępstwa z art.119 § 1 k.k. i art. 257 k.k. w zw. z art. 11 § 2 k.k..

Wszyscy czterej oskarżeni w tej sprawie odpowiadają będąc tymczasowo aresztowani.

Przestępstwo bezprawnego pozbawienia wolności połączone ze szczególnym udręczeniem stanowi zbrodnię zagrożoną karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3. Zmuszanie do określonego zachowania w celu zwrotu wierzytelności zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Taką samą karą zagrożone jest przestępstwo dyskryminacji.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama

Warning: array_count_values() expects parameter 1 to be array, null given in /home/tbla2/domains/legnica24h.pl/public_html/inc/sidebars.php(6) : eval()'d code on line 12

Warning: arsort() expects parameter 1 to be array, null given in /home/tbla2/domains/legnica24h.pl/public_html/inc/sidebars.php(6) : eval()'d code on line 13

Warning: array_keys() expects parameter 1 to be array, null given in /home/tbla2/domains/legnica24h.pl/public_html/inc/sidebars.php(6) : eval()'d code on line 14

Warning: array_values() expects parameter 1 to be array, null given in /home/tbla2/domains/legnica24h.pl/public_html/inc/sidebars.php(6) : eval()'d code on line 15
Popularne tagi
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.