Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Przed nami Szanty Kunice

Festiwal Szanty Kunice co roku ściąga nad Jezioro Kunickie tłumy miłośników muzyki żeglarskiej oraz folkowej. Tegoroczny festiwal odbędzie się w terminie 14-15 lipca w najwspanialszej scenerii jeziora i doskonałej atmosferze.

© materiał prasowy

Sceną jak zwykle rządził będzie dobrze znany z reklam telewizyjnych Tomasz Lenard – człowiek orkiestra, który od lat jest jedną z wizytówek festiwalu w Kunicach.

W pierwszym dniu koncert rozpocznie się o godzinie 17:00 występem zespołu Syndrom Beczki, po którym wystąpią Sąsiedzi, Za Horyzontem, EKT Gdynia. Ostatnim zespołem pierwszego festiwalowego dnia będzie Orkiestra Samanta, która na scenie pojawi się około godziny 22:00. 

Po koncercie głównym publiczność może dalej korzystać z uroków imprezy, ponieważ w festiwalowej tawernie wystąpią Młode Wyjce, które zapewnią najlepszą zabawę do późnych godzin nocnych.  Kapela oprócz muzyki szantowej wykonuje covery znanych artystów, np. zespołu Dżem, Perfekt.

Drugi dzień festiwalu rozpocznie się o godzinie 14:00 koncertem szant dedykowanych  dla młodszej publiczności w wykonaniu grupy W Stronę Portu. Zespół przygotował specjalny repertuar dla najmłodszych fanów muzyki szantowej. Następnie na scenie pojawią się Jan i Klan i Old Marinners. Na godzinę 17:45 przywidziane są tradycyjne zmagania podczas szantowego konkursu dla amatorów. Do konkursu zakwalifikowało się pięć zespołów z całej Polski. Grupa Dużego Ryzyka z Wałbrzycha, Mateusz Rybicki z Poznania, Cyndor Band z Blachowni/ k. Częstochowy, Na Fali z Kunic oraz Roman Tkaczyk z Mikołajek. Każdy zespół, który zakwalifikował się do uczestnictwa w konkursie, zaśpiewa po 3 utwory. Najlepszych wyłoni niezastąpione jury. Po szantowych amatorach na scenie pojawią się Trzy Maszty, W Stronę Portu oraz Mietek Folk.

Muzycznej imprezie przez dwa dni towarzyszyć będą zmagania w wyścigach jachtów. Regaty o puchar wójta Gminy Kunice rozegrane zostaną w klasach Omega, 470, Optymist. Głównym organizatorem zmagań żeglarskich jest Klub Żeglarski "Posejdon".

W tym roku wprowadzamy zmianę dotyczącą biletów wstępu. Kupujący wejściówkę za jedyne 20 zł będzie mógł z niej korzystać przez dwa dni. Szantowicze i sympatycy gatunku będą mogli uczestniczyć we wszystkich koncertach festiwalu, dokonując tylko jednorazowego zakupu. Bilety wstępu będą dostępne  w sprzedaży w dniu imprezy. Wejściówki dla dzieci i młodzieży do 14 roku życia są bezpłatne.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.