Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Przebojowa sobota na Juwenaliach

Trwają Przedbiegi Juwenaliowe, tymczasem my przypominamy kto zagra drugiego dnia legnickiego święta żaków. Będzie kogo posłuchać!

© materiał prasowy / PWSZ im. Witelona w Legnicy

19 maja 2018 r. (sobota) – od godziny 15:

 • 1500 – rozpoczęcie, otwarcie wejścia na dziedziniec Uczelni, uruchomienie kas biletowych
 • 1600–1630 – pokaz Zumby
 • 1700 – Łukasz Kindel - to młody artysta polskiej sceny muzycznej. Jest wokalistą, instrumentalistą, autorem tekstów i melodii. Obecnie studiuje w Szkole muzyki Nowoczesnej we Wrocławiu. Punktem atypowym jego marki jest szerokie spektrum gatunków muzycznych w których tworzy, kształci się oraz odtwarza - począwszy od romantycznych ballad - przez Pop, soul, indie rock, indie folk, acoustic hip-hop - aż po nowatorski rap. Na scenie łączy nowoczesną technologię performing'u wraz z jego naturalnym minimalizmem. Jako solista, śpiewając oraz grając na gitarze elektroakustycznej wykorzystuje maszynę loop oraz pętle indywidualnie dobranych efektów co czyni jego występy pełnymi - grając partie gitarowe, perkusyjne na gitarze oraz solówki, beatboxuje, tworzy chórki, prowadzi Lead Vocal - to wszystko sprawia wrażenie zespołu. Gra także akty akustyczne - czasami z dodatkiem delikatnych efektów shimmer nałożonych na poszczególny instrument, co odzwierciedla baśniowy vibe w jego utworach.

 • 1730 – pokazy sprawności, konkursy
 • 1800 – Rail - grają szeroko pojętego rock n’ rolla, na początku inspirując się takimi zespołami jak Pearl Jam czy Cree. Brali udział w finale przeglądu Rockowanie w ŁDK” oraz w castingu jurorskim Must Be The Music. W maju 2015r wygrali Przegląd Kapel Studenckich, dzięki czemu stanęli na jednej scenie z czołowymi polskimi zespołami i zagrali przed kilkutysięczną publiką.  22 lutego 2018 roku zajęli II miejsce w ogólnopolskim festiwalu New York Festival. 20 kwietnia 2017 wygrali Przegląd Kapel Studenckich w Katowicach. 13 maja 2017 zajęli II miejsce w ogólnopolskim przeglądzie kapel rockowych w Legnicy. Grali na jednej scenie z takimi zespołami jak Happysad, Coma, TSA czy Dżem Mateusz Żerek, Mateusz Jabłoński, Łukasz Kujawski, Łukasz Zatorski.

 • 1900 – Paweł Stasiak z zespołem PapaD. – polska grupa synthpopowa, powstała w 1984 roku. Zaczęło się od „W 40 dni dookoła świata” i „Ordynarnego faulu”. Niedługo potem zespół zmienił nazwę na Papa Dance, a ich pierwsze przeboje zostały bardzo dobrze przyjęte. Grupa nagrała następnie kolejne hity: „Kamikaze wró攄Pocztówka z wakacji”„Panorama Tatr” czy „Te głupie strachy”. Pod koniec listopada 2007 Papa Dance zmienił nazwę na Papa D. Obecnie Papa D. tworzą Paweł Stasiak, Jacek Szewczyk, Waldemar Kuleczka, Marcin Tywoniuk i Dariusz Piskorz.

 • 2030 – Shazza – absolwentka Szkoły Muzycznej w klasie fortepianu. Zmysłowa, wrażliwa na otoczenie i ludzi oraz muzykę klasyczną, obdarzona nietuzinkowym tembrem głosu. Z powodzeniem zadebiutowała w 1992 r. w muzyce popularno-rozrywkowej, występami z grupą TOY BOYS, grając na instrumentach klawiszowych. Shazza koncertowała niemal w każdym zakątku kraju, zarówno w małych  miasteczkach,  jak i  dużych  miastach, a także na świecie – w Stanach Zjednoczonych (Chicago, New York, Detroit, Phoenix) w Kanadzie (Toronto, Ottawa, Gisby ) oraz w Europie Grecja, Austria, Czechy. W 2017 roku Shazza obchodziła jubileusz 25 lat pracy artystycznej.

 • 2200 – Manchester – zespół powstał w 2006 roku w Toruniu. Kulminacją roku 2007 dla zespołu było uczestnictwo w finale telewizyjnego programu „MTV Rockuje”, oraz występ na żywo w studiu im. Agnieszki Osieckiej, gdzie Manchester wykonał własne aranżacje utworów Republiki. Prawdziwym przełomem okazał sie jednak rok 2008, który przyniósł toruńskiej grupie zwycięstwo na festiwalu TOPtrendy. Manchester swoim debiutanckim singlem „Dziewczyna Gangstera” zdobył dwie główne nagrody – nagrodę publiczności oraz nagrodę internautów. W 2008 roku ukazał się debiutancki album formacji, zatytułowany „MANCHESTER”, na którym znalazły się takie radiowe przeboje jak: „Berlin lubi deszcz”, „Nie na pierwszej randce” czy „Dziewczyna Gangstera”. Zespół wielokrotnie występował na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, będąc dwukrotnie nominowanym do Superjedynki. We wrześniu 2011 ukazał się drugi album Manchesteru pt: „Chemiczna Broń”. W 2013 roku Manchester zagrał przed Rodem Stewartem na stadionie w Rybniku.  W roku 2015 zespół wypuścił dwa single zwiastujące trzecią płytę – „Zapominanie” i energiczny utwór pt: „Za Mało”. Od początku swojego istnienia Manchester zafascynowany jest brytyjskim rockowym i brit-popowym brzmieniem, nawiązując – nie tylko graniem, ale i swoją nazwą – do Oasis, jednego ze swoich ulubionych wyspiarskich bandów.

 

Cennik biletów

Ceny biletów w przedsprzedaży – jednodniowe na 18 lub 19 maja:

 • ulgowy dla studentów i młodzieży szkolnej – 15 zł
 • normalny dla pozostałych – 20 zł

Ceny dwudniowego karnetu – tylko w przedsprzedaży – na 18 i 19 maja – 25 zł

Ceny biletów w dniach koncertów – jednodniowe na 18 lub 19 maja:

 • ulgowy dla studentów i młodzieży szkolnej – 20 zł
 • normalny dla pozostałych – 25 zł

Bilety dostępne na stronie www.eBilet.pl oraz w kampusie PWSZ im. Witelona w Legnicy.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.