Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Prezydent zaprasza do dialogu

Prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski zwrócił się do Rady Miejskiej w sprawie uchwalenia budżetu miasta na rok 2018.

Fot. Paweł Sasiela © Paweł Sasiela

List otwarty do radnych Rady Miejskiej Legnicy

            Rada Miejska, stosunkiem głosów 10 „za” do 10 przeciwnych i jednym wstrzymującym się, nie przyjęła uchwały budżetowej na rok 2018. Znaleźliśmy się tym samym w sytuacji wyjątkowo trudnej, w której jednak możliwe jest znalezienie rozwiązania z korzyścią dla miasta i mieszkańców. Uczynię wszystko, co jest w mojej mocy, by Legnica w sposób bezpieczny i stabilny mogła funkcjonować w przyszłym roku, by miała jak najszybciej uchwalony budżet.

            Wiele miesięcy pracowaliśmy nad dobrym budżetem, gwarantującym zaspokojenie potrzeb społecznych, gospodarczych i inwestycyjnych, umożliwiających dalszy rozwój miasta. Uwzględniliśmy w nim wnioski mieszkańców, radnych oraz założenia strategii rozwoju Legnicy.

            Byłem bardzo zawiedziony, że radni, mając aż półtora miesiąca na analizę projektu i ewentualne jego zmiany, mimo mojej i moich współpracowników obecności na posiedzeniach komisji i sesji, nie podjęli dialogu w tej sprawie i nie zgłosili żadnych uwag ani wniosków o zmiany do złożonego projektu budżetu na 2018 rok.

Ponieważ to Rada Miejska, jako organ stanowiący, ma wyłączną kompetencję przyjęcia budżetu, do radnych należy decyzja w tym zakresie. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom legniczan, proponuję odrzucić uprzedzenia, emocje i grę polityczną, by mieszkańcy mogli odzyskać zaufanie do samorządu.

            Ze swej strony, jako prezydent miasta, jestem otwarty i deklaruję wolę współpracy oraz dialogu dla dobra mieszkańców. Mając to na względzie, ponownie zapraszam Państwa radnych na spotkanie w terminie zaproponowanym w piśmie, skierowanym na ręce Przewodniczącego Rady Miejskiej Legnicy.

            Z poważaniem

 

                                                                                                          Tadeusz Krzakowski

                                                                                                            Prezydent Legnicy

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.