Logo Legnica24h.pl
Reklama
Koparka Jawor - roboty budowlane

Prezydent podziękował piłkarzom Siódemki Huras Legnica za wicemistrzostwo Polski

- Jesteście zdolni, waleczni, pracowici i konsekwentni. Będziecie bezpośrednim zapleczem dla kadry piłki ręcznej w kraju - mówił prezydent Tadeusz Krzakowski podczas spotkania (29 marca), na które zaprosił autorów sukcesu sprzed dwóch tygodni.

© Materiały prasowe / UM Legnica

To był już czwarty w ciągu ostatnich pięciu lat medal zdobyty przez legnicki klub w kategorii juniorów. Trzykrotnie zespół wywalczył wicemistrzostwo Polski (2015, 2017 i 2019), a przed rokiem tytuł mistrzowski.

Prezydent podkreślił znaczenie finansowego zaangażowania miasta w sportowe szkolenie dzieci i młodzieży. Klasy sportowe prowadzone są w Legnicy już od 12 lat.

Dzięki temu bez kompleksów zwyciężamy z najlepszymi w kraju, a kibice i ja z nimi jesteśmy dumni z waszych osiągnięć – powiedział Tadeusz Krzakowski. Gratulował młodym zawodnikom i ich rodzicom, trenerowi – Pawłowi Wicie, głównemu sponsorowi – Martinowi Hurasowi i wiceprezesowi klubu – Piotrowi Pęczkowi.

Legnica staje się kuźnią utalentowanych, młodych szczypiornistów. Tworzona jest właśnie klasa sportowa o tym profilu w Szkole Podstawowej nr 16, a patronat nad tą inicjatywą objął klub MSPR Siódemka. Obecnie trwa rekrutacja uczniów z klas III z Legnicy i okolicznych miejscowości. Szkolenie młodych szczypiornistów rozpocznie się we wrześniu tego roku. Zawodnicy będą mieli możliwość grania w drużynie klubowej, a zajęcia z nimi poprowadzą najlepsi szkoleniowcy.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomościReklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.