Logo Legnica24h.pl
Reklama
Eko Gwiazda

Prezydent podziękował i nagrodził nauczycieli

W czwartek w Sali Maneżowej Akademii Rycerskiej odbyły się miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej. - Dobre wykształcenie to nasz cel na dziś i na przyszłość - mówił prezydent Tadeusz Krzakowski.

© Materiały prasowe / UM Legnica

W uroczystości udział wzięło kilkudziesięciu przedstawicieli placówek oświatowych, wychowawczych, dolnośląskiego kuratorium, nauczycielskich związków zawodowych, a także prezydent Tadeusz Krzakowski, zastępca prezydenta Krzysztof Duszkiewicz oraz dyrektor wydziału oświaty, kultury i sportu Urzędu Miasta Halina Gawin-Majewska. Wspaniały koncert zaprezentowały publiczności dzieci z miejskich przedszkoli nr 1, nr 2, nr 3 i 4.

W tym wyjątkowym dniu dziękuję całemu środowisku oświatowemu za troskę o legnicką edukację, jej organizację, poziom merytoryczny i finanse. Dobre wykształcenie to nasz cel na dziś i na przyszłość – mówił prezydent Tadeusz Krzakowski. – Dla uczniów jesteście przewodnikami po życiu. Dlatego nie wolno podważać wartości nauczycielskiego zawodu. Na moje wsparcie zawsze możecie liczyć – dodał.

Jest już tradycją, że z okazji Dnia Edukacji Narodowej prezydent Legnicy przyznaje nagrody finansowe za wysokie osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze wszystkim zasłużonym dyrektorom, nauczycielom oraz pracownikom oświaty. Nagrody finansowe prezydenta Legnicy w łącznej wysokości prawie 280 tys. zł otrzymały dzisiaj 74 osoby.

Nagrody finansowe dla swoich nauczycieli przygotowali również dyrektorzy wszystkich 44 legnickich placówek oświatowych. Na ten cel przeznaczono prawie 1,6 miliona.

W legnickich placówkach oświatowych pracuje ponad 1650 nauczycieli, wychowawców i pedagogów, wspieranych przez ponad 780 pracowników administracji i obsługi. W tegorocznym budżecie na funkcjonowanie i rozwój oświaty przeznacza się 224 miliony złotych, czyli blisko 40 procent całego budżetu. Subwencja oświatowa z budżetu państwa wynosi w tym zaledwie ok. 128 milionów.

W bieżącym roku na wypłaty podwyżek dla nauczycieli szkolnych i przedszkolnych przeznaczono w Legnicy ponad 15,8 mln złotych. Takiej skali podwyżek nie było już od wielu lat.

Na wniosek prezydenta z okazji dolnośląskich obchodów Dnia Edukacji Narodowej, które 18 października odbędą się również w Legnicy (Sala Królewska Akademii Rycerskiej, godz. 11.00) kolejna, 75-osobowa grupa legnickich pedagogów otrzyma nagrody, wyróżnienia i odznaczenia. Będą to wybitni nauczyciele i pracownicy oświaty.

Nagrody finansowe Dolnośląskiego Kuratora Oświaty trafią do trzech osób, zaś nagroda finansowa Ministra Oświaty do czterech. Dziesięcioro nauczycieli uhonorowanych będzie Medalami Komisji Edukacji Narodowej. Wielu legnickich laureatów wyróżnionych zostanie Medalami za Długoletnią Służbę oraz Krzyże Zasługi.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.