Logo Legnica24h.pl
Reklama

Prezydent Legnicy zwołał Zespół Zarządzania Kryzysowego

Tadeusz Krzakowski spotkał się w czwartek z członkami Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Tematem były sprawy związane z zagrożeniem epidemiologicznym i realizacją wcześniej przyjętych procedur i zaleceń sanitarnych.

© Materiały prasowe / UM Legnica

Obecni byli m.in. państwowy powiatowy inspektor sanitarny Jacek Watral, kierownictwo Urzędu Miasta, przedstawicie wydziałów UM, Straży Miejskiej oraz miejskich spółek komunalnych.

Omawiano m.in. sytuację odwołania przez rząd zajęć w żłobkach, przedszkolach i szkołach. Spośród ponad 17 tysięcy dzieci i młodzieży w placówkach oświatowych pojawiły się dzisiaj 422 osoby, najwięcej, bo 318 - podopiecznych przedszkoli. Był to jeden z dwóch dni (12 i 13 marca), kiedy rodzice mogą jeszcze korzystać z opieki nauczycielskiej. Od 16 marca wszystkie placówki oświatowe będą zamknięte do 25 marca.

Prezydent podkreślił, że celem pozostawania dzieci i młodzieży w domach jest zapobieganie rozprzestrzeniania się wirusa.

Pozostańcie w domach. Stosujcie się do zaleceń. To nie są ferie ani wakacje, dlatego nie powinniście spotykać się grupowo na ulicach, placach zabaw czy w innych miejscach, np. w galeriach. Straż Miejska będzie wam o tym przypominała i prosiła o powrót do domu – powiedział prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski.

Procedury bezpieczeństwa wdrożyło też Legnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, podobnie jak Legnickie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.