Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Prestiżowa nagroda dla Legnicy za ekologię

Polska Izba Ekologii nagrodziła Legnicę Ekolaurem 2019 za skuteczne działania i inicjatywy na rzecz środowiska. Podczas uroczystej gali w Katowicach (29.10) wyróżnienie i statuetkę odebrała zastępca prezydenta miasta Jadwiga Zienkiewicz.

© Materiały prasowe / UM Legnica

Legnickie przedsięwzięcia obejmowały m.in. edukację dotyczącą prawidłowego postępowania z odpadami i ograniczanie niskiej emisji. Była ona kierowana zarówno do dzieci, młodzieży, jak i dorosłych mieszkańców. Formy dostosowane do odbiorców obejmowały: lekcje, spotkania edukacyjne, ekoakcje, konkursy, imprezy, konferencje naukowe, wydawanie materiałów informacyjnych, audycje radiowe i telewizyjne.

Wśród wydarzeń związanych z ekologiczną Legnicą znalazły się m.in.: ekoakcja Legnica Segreguje, Święto Działkowca i Pszczelarza, pięć ogólnopolskich konferencji Gospodarka odpadami komunalnymi Legnica Smart City – Ponadregionalna wymiana doświadczeń, miejskie punkty elektroodpadów, program Przełącz się na gaz czy zrywanie z plastikiem.

Akcjami edukacyjnymi miasto objęło ok. 3 tys. osób. Ekologiczny efekt związany z wymianą tradycyjnego ogrzewania na ekologiczne, to ograniczenie emisji zanieczyszczeń pyłowych: PM10 o ponad 29 ton, PM2,5 o prawie 16 ton, a dwutlenku węgla o 4.246 ton. Na składowisku śmieci wysegregowano ponad 6 tys. ton odpadów surowcowych. Poziom recyklingu papieru, metali, tworzyw sztucznych i szkła w 2018 roku wyniósł 33 proc.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.