Logo Legnica24h.pl
Reklama
Koparka Jawor - roboty budowlane

Poznaj legnickie świątynie książąt i mieszczan. W niedzielę wirtualny spacer

Muzeum Miedzi zaprasza w niedzielę o godz.14.00 na kolejny wirtualny spacer filmowy pt. „Świątynie książąt i mieszczan”. Będzie to ostatnia wędrówka z cyklu „Wirtualne legnickie spacery historyczne”.

© Materiały prasowe / UM Legnica

Film obejrzeć będzie można zarówno na muzealnym Facebooku, jak i na stronie internetowej oraz kanale YouTube.

Podczas ostatniego spaceru historyk sztuki Łucja Wojtasik-Seredyszyn opowie o historii dwóch świątyń, które służyły chwale i pamięci dynastii Piastów.

Wirtualny spacer zaprowadzi widzów do kościoła Marii Panny, który do czasów reformacji był pod stałą opieką legnickich książąt oraz do kościoła św. Jana Chrzciciela. W XVII wieku rolę kościoła dworskiego przejęła istniejąca tu wcześniej świątynia pofranciszkańska, której prezbiterium przekształcono w Mauzoleum Piastów.

Będzie to opowieść o dwóch światach: gotyckim i barokowym oraz dwóch budowlach: protestanckiej i katolickiej, które od wieków współtworzą historię Legnicy.

To będzie już piąty film z cyklu Wirtualne legnickie spacery historyczne. Wcześniej mogliśmy poznać już: Tajemnice Lasku Złotoryjskiego, wędrowaliśmy Śladami znanych legniczan, poznaliśmy Historię zamku legnickiego i jego władców oraz Znany i mniej znany legnicki Tarninów. Projekt został dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w Sieci”

Cieszę się, że w dobie pandemii znaleźliśmy bezpieczny i ciekawy sposób poznawania historii naszego miasta – mówi Marcin Makuch. – Dziękujemy za duże zainteresowanie naszymi wcześniejszymi filmami, które miały bardzo wiele odsłon.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.