Logo Legnica24h.pl
Reklama
Eko Gwiazda

Posłowie Kukiz ‛15 w Legnicy

W poniedziałek w Legnicy gościli posłowie Kukiz ‛15 Adam Andruszkiewicz i Marek Jakubiak, którzy najpierw spotkali się na konferencji prasowej z dziennikarzami, a następnie podczas otwartego spotkania z mieszkańcami miasta i regionu.

Fot. Paweł Sasiela © Paweł Sasiela

- Zapraszamy do współpracy wszystkich, którzy chcieliby na rzecz Polski pracować. Nas nie interesują swary i spory. Nas interesuje tylko i wyłącznie Polska. Chcemy skupić się na tym, żebyśmy mogli żyć w naszym kraju na poziomie jaki sobie wymarzymy - mówił poseł Marek Jakubiak.

- Jako posłowie Kukiz ‛15 jeździmy dużo w teren, spotykamy się z obywatelami. Każdy nasz wyjazd zwieńczony jest spotkaniami otwartymi z obywatelami. Chcemy zapytać jakie są lokalne problemy, jakie są lokalne potrzeby - uzupełniał poseł Adam Andruszkiewicz

Liderzy stowarzyszenia Endecja odnieśli się również do planów partii rządzącej dotyczących zmiany ordynacji wyborczej w wyborach samorządowych. Głośno mówi się m.in. o tym, że PiS zamierza ograniczyć jednomandatowe okręgi wyborcze na szczeblu lokalnym.

- Nie mamy wątpliwości, że Prawo i Sprawiedliwość chce podziału sceny politycznej na część lewą i prawą. Nie mamy wątpliwości, że chodzi o taki duopol. Nawet jesteśmy w stanie powiedzieć, że najprawdopodobniej PO z PiS-em są w tej sprawie dogadane. Podniesienie progu do 10 procent, aby dostać się do Sejmu to już jest absolutne zaprzeczenie demokracji i na to oczywiście nie będziemy się zgadzali. Pomimo tego, że wyborcze sondaże prorokują nam bardzo dobrze, jednak bardziej chodzi nam o to, by koloryt polskiego społeczeństwa w postaci różnego rodzaju ugrupowań miał szansę dostawania się do parlamentu. Tak, by parlament nie był miejsce klepania się po plecach, tylko dyskusji - zauważał Marek Jakubiak.

Opozycyjne ugrupowanie postuluje także realne oddzielenie władzy ustawodawczej od wykonawczej, co nie tylko poprawi jakość polskiej demokracji, ale usprawni pracę posłów oraz członków rządu.

- Kukiz ‛15 chce oddzielić władzę ustawodawczą od wykonawczej, czyli zakazać łączenia mandatu posła z wykonywaniem misji ministra. U nas jest to łączone, posłowie zostają ministrami, co ma bardzo zły wpływ. Po pierwsze poseł jest od tego, żeby pracować z ludźmi w terenie, a minister pracuje głównie w Warszawie. Poseł, który powołany jest na ministra nie ma czasu pracować u siebie w okręgu. Co więcej chociażby minister rolnictwa zamiast siedzieć na sali plenarnej i głosować często dziwne ustawy albo różne wnioski mniejszości, powinien jeździć po całym świecie i szukać rynków zbytu dla naszego rolnictwa - podkreślał poseł Andruszkiewicz.

Przedstawiciele ugrupowania Pawła Kukiza zwracali uwagę, iż nie zamierzają uczestniczyć w partyjnej "naparzance" o posady, tylko walczyć o większy udział społeczeństwa w życiu państwa. Podczas spotkania otwartego sporo miejsca poświęcono również problemom regionu Zagłębia Miedziowego. 

- Musimy budować racjonalną politykę. Pokazać, że jeżeli dostaniemy kiedyś ster odpowiedzialności za Polskę, to my Polskę wyprowadzimy na szerokie wody, a nie ją podpalimy - zaznacza Adam Andruszkiewicz.

Obszerne relacje z wizyty posłów Kukiz ‛15 w Legnicy już jutro na naszym portalu.

Reklama

Komentarze (1)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Artur
Artur25 kwietnia 2017 o 00:00
Najbardziej rozsądna opcja w polskim parlamencie. Nie rozumiem ludzi popierających PełO i .N po tym co wyprawiają. Tylko Kukizowcy zachowują zdrowy rozsądek. Krytykują za to co się należy i chwalą za dobre. Tak powinna wyglądać opozycja, a nie tylko wyzwiska i przekrzykiwanie jeden przez drugiego, a argumentów brak...
Lubię to! 3

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.