Logo Legnica24h.pl
Reklama
Zabawki idealne na Halloween. Zaskocz dzieci w ten upiorny czas. Zabawki dla dzieci. Internetowy sklep z zabawkami
Koparka Jawor - roboty budowlane

Posiedzenie Rady Miejskiej

W poniedziałek, 27 marca odbyła się sesja Rady Miejskiej Legnicy.

Fot. UM Legnica © UM Legnica

Reforma oświaty

Na sesji Rady Miejskiej zakończyła się procedura uchwalania dokumentów dostosowujących sieć legnickich szkół do nowego ustroju oświatowego. Zmiany wejdą w życie od roku szkolnego 2017/2018. W Legnicy funkcjonować będzie 14 szkół podstawowych, w tym jedna z językiem ukraińskim oraz po jednej: w Zespole Szkół Integracyjnych, Zespole Szkół Muzycznych i Zespole Placówek Specjalnych. Szkolnictwo ponadpodstawowe składać się będzie z: sześciu samodzielnych liceów ogólnokształcących i dwóch w ramach zespołów szkół oraz trzech dla dorosłych słuchaczy, z sześciu techników oraz siedmiu zawodowych branżowych szkół I stopnia, w tym dwóch specjalnych.

Zmiany w budżecie

Radni przyjęli zaproponowane przez prezydenta Tadeusza Krzakowskiego zmiany w Wieloletniej Prognozie Finansowej oraz zmiany w tegorocznym budżecie. Nakłady na inwestycje wzrosną o prawie 3,3 mln zł do poziomu niemal 70 mln zł, najwyższego od szeregu lat.

Zarząd Gospodarki Mieszkaniowej otrzyma dodatkową kwotę 81 tys. zł na dokumentację modernizacji wnętrza podwórzowego przy żłobku nr 3 przy ul. Anielewicza z odpowiednim, bezpiecznym wjazdem od ulicy Chojnowskiej wraz z parkingiem i chodnikiem, a także renowację budynków przy ul. H. Pobożnego i przebudowę dachu przy Kartuskiej 14.

600 tysięcy będzie wkładem pieniężnym do Towarzystwa Budownictwa Społecznego TBS Kamienna Góra, którego miasto jest głównym udziałowcem, przeznaczonym na budowę nowego bloku mieszkalnego z zespołem garaży przy ul. K. Makuszyńskiego.

Na przebudowę i przystosowanie obiektu szkolnego przy ul. Mazowieckiej 3 do potrzeb Zespołu Placówek Specjalnych przeznacza się 1,2 mln zł. W tym samym obiekcie powstanie też monitoring za ponad 11 tys. zł.

Program zwalczania niskiej emisji spalin, poprzez dofinansowanie gminy dla mieszkańców unowocześniających systemy ogrzewania, zasilony będzie w tym roku kwotą pół miliona zł i wzrośnie do 800 tysięcy. Alejki Cmentarza Komunalnego przy ul. Wrocławskiej będą przebudowane za sumę zwiększoną o 220 tysięcy. Kwota na zakup koszy na odpady powiększy się o 400 tysięcy.

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej otrzyma dodatkowe 50 tysięcy na zakup urządzeń i sprzętu informatycznego do nowopowstałej serwerowni. Szpital Wojewódzki może liczyć na 35 tysięcy potrzebne na zakup kardiomonitora transportowego. Pogotowie Ratunkowe otrzyma dofinansowanie 60 tys. zł, by kupić przenośne urządzenie do mechanicznej kompresji klatki piersiowej.

Zabytki do remontu

Rada przyjęła uchwałę o udzieleniu dotacji z budżetu na prace konserwatorskie, restauratorskie i budowlane w obiektach wpisanych do rejestru zabytków. Kwotę 100 tys. zł przyznano Cechowi Rzemiosł Różnych na przeprowadzenie remontu unikatowej elewacji kamienicy Rynek 9. Stanowi to 40 proc. wartości koniecznych do przeprowadzenia prac. Dla Parafii Rzymsko-Katolickiej pw. św. Jacka (ul. Nadbrzeżna 3) na przeprowadzenie remontu więźby dachowej i wymianę pokrycia dachu przeznacza się również 100 tys. zł, co stanowi 64 proc. kosztów tej inwestycji.

Przyznano honorowe nagrody

Tegoroczną Nagrodę Miasta Legnicy w wysokości 10 tys. zł Rada przyznała Stowarzyszeniu na Rzecz Dzieci i Osób z Upośledzeniem Umysłowym i Ruchowym „Persona”. Odznakami Zasłużony dla Legnicy wyróżnieni zostali: Violetta Czaja-Kiszka, Katarzyna Dworak-Wolak, Maria Jurkiewicz, Wanda Puchała, Alina Tarnawska i Towarzystwo Przyjaciół Dzieci – Oddział Miejski w Legnicy.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.