Logo Legnica24h.pl
Reklama
Koparka Jawor - roboty budowlane

Poród z Pogotowiem Ratunkowym

W niedzielę na numer alarmowy zadzwoniła przerażona bardzo młoda dziewczyna. Była zupełnie sama w domu, a akurat w trakcie porodu córeczki.

© Materiały prasowe / PAP

21-letnia kobieta musiała radzić sobie sama, do chwili przyjazdu karetki pogotowia. Dlatego też dyspozytor pani Agnieszka Kukla, która posiada również specjalizacje z położnictwa z pełnym profesjonalizmem i spokojem podpowiadała jak ma się zachować i co robić rodząca mama. Dramatyzmu całej sytuacji dodawał fakt, że poród odbywał się pośladkowo z przodującymi nóżkami, co mogło zagrażać życiu i zdrowiu matki oraz niemowlaka.

"Dla mnie najważniejsze było, by cały czas mieć kontakt z tą młodą mamą. W każdej chwili mogła stracić przytomność. To że podtrzymywaliśmy rozmowę dawało mi wiarę, że wyszko będzie dobrze i że stosuje się do instrukcji. Bałam się też o dziecko, gdyż młoda mama informowała mnie, że pojawiła się sinica wokół ust i stóp niemowlaka" – wyjaśnia pani Agnieszka Kukla – dyspozytor medyczny Pogotowia Ratunkowego

Gdy ratownicy przyjechali na miejsce mogli już tylko przywitać małą Oliwkę. Badanie młodej mamy i jej pierwszego dziecka potwierdziło, że stan obojgu jest dobry. Po opanowaniu sytuacji porodowej młodą rodzinę przewieziono do szpitala w Legnicy na oddział neonatologii dziecięcej.

"Są szczęśliwe chwile w pracy" – mówi z zadowoleniem pani Dorota Gerasimowicz z zespołu D0246 Pogotowia Ratunkowego z Legnicy. "Wczoraj na świat przyszła maleńka Oliwka, która już zawsze będzie naszą ulubienicą. Ma piękny uśmiech i mamy nadzieję że w przyszłości będzie ratowniczką medyczną" – opowiada z uśmiechem Pani Dorota.

"Trzeba też z uznaniem przyznać pochwałę mamie Oliwki. To był trudny poród i przejść taki samodzielnie to duże wyzwanie. Tym bardziej, że to pierwszy poród w życiu w dodatku tak bardzo młodej osoby. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło" – dodaje Tomasz Wala – ratownik medyczny z zespołu D0246.

Porody z udziałem Pogotowia Ratunkowego zdarzają się rzadko, ale najmocniej zapadają w pamięci. Sprawiają też najwięcej satysfakcji i radości z pracy, która na co dzień nie rozpieszcza. Szczególne wyrazy uznania należą się pani dyspozytor oraz zespołowi ratowników z Jawora.

Od wszystkich pracowników Pogotowia Ratunkowego w Legnicy przesyłamy młodej mamie i jej wspaniałej córeczce Oliwce, życzenia zdrowia i wspaniałego życia.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomościReklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.