Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Pomóż muzeum stworzyć wystawę o historii legnickiej kolei

Muzeum Miedzi prosi osoby, które posiadają interesujące materiały o legnickiej kolei o udostępnienie swoich zbiorów, kolekcji i rodzinnych archiwów.

© Materiały prasowe / UM Legnica / Muzeum Miedzi

Po co? W bieżacym roku będziemy świętować 175. rocznicę istnienia legnickiej kolei. Ten wyjątkowo barwny wątek naszych dziejów Muzeum Miedzi zamierza przybliżyć właśnie okolicznościową wystawą.

– Poszukujemy fotografii, pamiątek rodzinnych, przedmiotów związanych z codzienną pracą na kolei, które mogłyby wzbogacić naszą wiedzę i jednocześnie uatrakcyjnić planowaną ekspozycję – mówi Marcin Makuch, dyrektor Muzeum Miedzi. – Każda pomoc ma dla nas duże znaczenie. Wszystkie obiekty po zakończeniu wystawy zostaną zwrócone właścicielom.

Otwarcie pierwszego połączenia kolejowego miało miejsce 18 października 1844 r. W atmosferze niebywałego święta, pociąg kolei żelaznej wiozący pasażerów z Wrocławia wtoczył się na peron legnickiego dworca. Dla miasta i jego rozwoju rozpoczynała się nowa era.

Ten wyjątkowo barwny wątek naszych dziejów Muzeum Miedzi zamierza przybliżyć okolicznościową wystawą. - W naszym zamyśle zakres chronologiczny ekspozycji obejmuje początki kolei w Legnicy od 1844 r. po bliską nam współczesność. To nie wszystko - każdy z Was może nam w tym dziele pomóc. Już dziś zapraszamy bowiem do udziału w szerokiej społecznej akcji. Wielu legniczan wśród swoich domowników i członków rodzin posiada/posiadało pracowników kolei. Bez wątpienia żyją wśród nas miłośnicy i kolekcjonerzy kolejarskiej przeszłości naszego miasta – zachęca Marcin Makuch.

Zainteresowanych współpracą zapraszamy do kontaktu z Działem Historii Muzeum Miedzi w Legnicy, e-mail: konrad.bys@muzeum-miedzi.art.pl, tel.: 76 723 38 09.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.