Logo Legnica24h.pl
Reklama

Policjanci zlikwidowali laboratoria, w których produkowano metamfetaminę

W ręce legnickich policjantów trafiły 4 kg metamfetaminy oraz kilkanaście kilogramów substancji potrzebnych do produkcji narkotyków. To efekt akcji, w ramach której funkcjonariusze sprawdzili kilka nieruchomości na terenie gminy Chojnów.

© Materiały prasowe / PAP / Darek Delmanowicz

  • W sprawie zatrzymano trzech mężczyzn, grozi im do 20 lat więzienia.

Policyjna akcja miała miejsce w czwartek 9 maja. Funkcjonariusze wytypowali kilka miejsc, w których mogła odbywać się produkcja narkotyków. Policjanci jednocześnie sprawdzili zarówno mieszkania, jak i budynki gospodarcze w gminy Chojnów.

"W jednym z lokali w kuchni na płycie indukcyjnej, obok gotującego się dla domowników obiadu, policjanci znaleźli produkcję metamfetaminy. W garnku postawionym na kuchence zabezpieczono kilka litrów płynnego chlorowodorku metamfetaminy oraz prawie kilogram gotowego już produktu. W kolejnych mieszkaniach policjanci ujawnili kompletną linię produkcyjną, wszelkie niezbędne prekursory narkotykowe i substancje pomocnicze" - przekazała kom. Jagoda Ekiert z KMP w Legnicy

Łącznie w ręce policji trafiło 18 litrów substancji wykorzystywanych do produkcji metamfetaminy, w tym 4 kg gotowego produktu, tzw. "kryształu". Oprócz tego funkcjonariusze znaleźli mniejsze ilości tabletek MDMA i marihuanę. W sprawie zatrzymano trzech mężczyzn - dwóch w wieku 38 lat i jednego 41-latka.

"Wszyscy zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Legnicy, gdzie usłyszeli zarzuty m.in. za wytwarzanie znacznej ilości substancji psychotropowych w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Za popełnione przestępstwa grozi im kara nawet do 20 lat pozbawienia wolności" - przekazała kom. Jagoda Ekiert.

Wobec wszystkich zatrzymanych zastosowano trzymiesięczny areszt.(PAP)

Michał Torz

mt/ mark/

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.