Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Policja zmienia numery telefonów

Zmieniły się numery telefonów do jednostek Policji w całym kraju. Dotychczasowe numery telefonów będą jeszcze utrzymywane przez 6-miesięczny okres przejściowy, równolegle z nowymi numerami - informuje KMP Legnica.

© KPP Jawor

Obecne numery zaczynają się od wyróżnika MSWiA – 47. Następnie będzie trzeba wybrać prefiks konkretnego województwa. W przypadku woj. dolnośląskiego jest to - 87.

Dotychczasowe numery telefonów będą jeszcze utrzymywane przez 6-miesięczny okres przejściowy, równolegle z nowymi numerami.

Wszystkie numery telefonów do Policji będą się zaczynały od tego samego wyróżnika MSWiA – 47. Następnie będzie trzeba wpisać prefiks konkretnego województwa oraz numer wewnętrzny.

Numery będą możliwe do wybrania z sieci stacjonarnych oraz komórkowych. Wprowadzona zmiana ujednolica system wybierania numerów na terenie całego kraju.

Numer strefy numeracyjnej 47, dotychczas nieznany w sieciach telefonicznych, jest obecnie prefiksem, jakim będą posługiwać się docelowo wszystkie służby podległe MSWiA, w tym Policja. Nie obawiaj się odbierania takich połączeń.

Nie ulegają zmianie numery alarmowe 112 i 997 obsługiwane przez Centrum Powiadamiania Ratunkowego.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.