Logo Legnica24h.pl
Reklama

Policja przejęła substancje, z których można wytworzyć 100 kg metamfetaminy

80 litrów metamfetaminy w postaci zasadowej i 15 kg odczynników służących do produkcji tego narkotyku przejęli policjanci w laboratoriach zlikwidowanych w Legnicy i okolicach tego miasta.

© Materiały prasowe / PAP / Darek Delmanowicz

Likwidacja dwóch laboratoriów, w których produkowano metamfetaminę to wynik współpracy policjantów z Legnicy i funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Policjanci weszli w tym samym czasie do kilku pomieszczeń gospodarczych, mieszkań oraz garaży znajdujących się w Legnicy i na terenie powiatu legnickiego.

"Łącznie zabezpieczono ponad 80 litrów substancji w postaci zasadowej, blisko 2 kg gotowego tzw. +kryształu+, ponad 15 kg odczynników chemicznych stanowiących bazę do dalszej produkcji narkotyku, a także sprzęt służący do wytwarzania, porcjowania i pakowania narkotyku. Policjanci przejęli również blisko 100 tys. w gotówce" – poinformował w piątek PAP rzecznik dolnośląskiej policji Łukasz Dutkowiak.

Według policji, z przejętych substancji chemicznych można wyprodukować blisko 100 kg metamfetaminy o czarnorynkowej wartości 6,7 mln zł.

W sprawie zatrzymano dwóch mieszkańców Legnicy w wieku 27 i 41 lat. Podejrzani zostali ujęcie podczas przewożenia narkotyków, a przy próbie zatrzymania potrącony został jeden z policjantów.

Decyzją sądu mężczyźni zostali aresztowani na trzy miesiące.(PAP)

Piotr Doczekalski

pdo/ mark/

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.