Logo Legnica24h.pl
Reklama

Pobiegliśmy dla Niepodległej

Blisko 400 zawodniczek i zawodników uczestniczyło w Legnickim Biegu Niepodległości (9 listopada) zorganizowanym przez Ośrodek Sportu i Rekreacji. W biegu głównym na dystansie 5,5 km zwyciężyli: Piotr Holly z Wałbrzycha i Anna Ficner ze Złotoryi

© Materiały prasowe / UM Legnica

To był piękny bieg – cieszył się po minięciu mety Piot Holly. – Wróciłem tutaj po pięciu latach nieobecności i wygrałem. Cieszy mnie zwycięstwo i to, że mogłem w ten sposób uczcić nasze święto narodowe.

Ten legnicki bieg od lat ma swoją niepowtarzalną atmosferę. Przyjeżdżają biegacze z całego kraju i zagranicy. W tym roku młodzi piłkarze Miedzi Legnica utworzyli szpaler z biało-czerwonymi flagami, co podkreśliło rangę wydarzenia.

Medale zwycięzcom wręczał m.in. prezydent Tadeusz Krzakowski. – Wszyscy byliście zwycięzcami – powiedział. – Ten bieg jest wydarzeniem sportowym, społecznym i patriotycznym. Razem w ten sposób świętujemy to wyjątkowe święto.

Przed Biegiem Niepodległości swoje umiejętności sportowe zaprezentowały dzieci, uczniowie legnickich szkół oraz kijkarze, na znacznie krótszych dystansach.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Patronat medialny
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.