Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy
Logo Legnica24h.pl
© Materiały prasowe / UM Legnica

Udostępnij:

Piknik przyjaciół parku w 10. rocznicę jego zniszczenia

W plenerze|Dla mieszkańca

W sobotę, 27 lipca br. w godzinach 13.00-16.00 na Polanie Angielskiej w parku Miejskim na pikniku spotkają się legniczanie.

Wśród zebranych będą uczestnicy społecznego zrywu sprzed 10 lat, kiedy to tysiące osób porządkowało nasz park, zniszczony przez huragan 23 lipca 2009 roku.

Zapraszamy wszystkich kochających to miejsce. Szczególnie liczymy na obecność osób biorących wówczas udział w akcji „Razem odbudujemy legnicki park”. Pamiętamy spontaniczne działanie ponad dwóch tysięcy legniczan, którzy - często całymi rodzinami - w sierpniu i wrześniu 2009 roku, w cztery sobotnie przedpołudnia, przepracowali łącznie ok. 4 tys. godzin.

Podczas tego wydarzenia zaprezentowane zostaną archiwalne filmy i zdjęcia z 2009 roku, zaprosimy też przybyłych, by podzielili się swoimi wspomnieniami związanymi z odrodzeniem parku.

Gwiazdą spotkania będzie zespół KMINEK z premierą nowego albumu EP „V5”. Grupa zarejestrowała EP-kę w jednym ze studiów w rodzinnej Legnicy. Dwa utwory z płyty zostały przedpremierowo zaprezentowane w popularnym programie TVP2 „To je Borowicz. Podróże ze smakiem”. „Nie kradnij” oraz „Chłopaku” zdążyły również zagościć na antenie rozgłośni radiowych. Chwytliwe melodie, niebanalne teksty, trochę „ejtisowych” klimatów, charakterystyczny wokal … Oto najważniejsze składniki Kminkowego stylu.

Imprezie towarzyszyć będzie również plenerowa wystawa fotograficzna „Po burzy”, na której zaprezentowane zostaną pamiętne zdjęcia legnickich fotoreporterów.

W 10. rocznicę huraganu, Polana Angielska czeka w sobotę 27 lipca na przyjaciół parku. Przyjdźcie z własnymi koszami piknikowymi, by spotkać się z przyjaciółmi, z którymi wspólnie odbudowaliśmy nasz ukochany park.

Polana Angielska
Wyznacz trasę
 
27 sierpnia 13:00
 
Polana Angielska

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.