Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Pijany kierowca wjechał do rowu

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który samochodem wjechał do rowu. Mężczyzna miał blisko 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

© policja

6 lutego w nocy na drodze pomiędzy miejscowością Księginice a zjazdem na autostradę A4 pojazd typu bus wjechał do rowu. Na miejscu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zastali pojazd marki Renault Master, który wjechał tyłem do przydrożnego rowu. W pojeździe znajdował się kierujący 49- letni mieszkaniec województwa świętokrzyskiego, który bezskutecznie próbował wyjechać z rowu.

Funkcjonariusze po otwarciu drzwi od strony kierowcy wyczuli silną woń alkoholu. Jak się okazało kierowca miał blisko 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Z uwagi na silne upojenie alkoholowe mężczyzna nie był w stanie porozumieć się z policjantami. Pojazd został zabezpieczony pomocą drogową, a kierujący został umieszczony w Miejskiej Izbie Wytrzeźwień. Kierującemu zostało zatrzymane prawo jazdy – informuje st. sierż. Anna Tersa.

Kierowcy grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych do lat 15.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.