Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Pijany jechał autostradą A4. W samochodzie miał broń

Policjanci z legnickiej drogówki patrolując autostradę A4 zauważyli samochód, który jedzie całą szerokością jezdni. Okazało się, że kierujący 36-letni mieszkaniec Kielc jest nietrzeźwy, a w samochodzie ukryta jest broń gazowa.

Zdjęcie ilustracyjne © policja

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 13 sierpnia. Policjanci legnickiej drogówki zatrzymali kierowcę opla vectry, który po całej szerokości jezdni prowadził samochód. Przed zatrzymaniem auto wjechało w bariery energochłonne, ale kierowca cofnął pojazd i próbował jechać dalej. 

- Od mężczyzny było czuć wyraźną woń alkoholu. 36-latek nie chciał poddać się badaniu na stan trzeźwości, dlatego policjanci pobrali mu krew. Po około 3 godzinach od zdarzenia dmuchnął w alkomat, który wykazał ponad 2,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu - mówi mł.asp. Jagoda Ekiert z legnickiej policji.

- Funkcjonariusze postanowili przeszukać jego samochód. W bagażniku znaleźli schowaną broń gazową wraz z magazynkiem i 2 sztukami amunicji. Po dokładnych oględzinach broni okazało się, że 36-latek nie musi posiadać na nią pozwolenia - dodaje rzecznik.

Mężczyzna został zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie, teraz będzie się musiał tłumaczyć za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi za to kara do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów. 

Reklama

Komentarze (1)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

L
L17 sierpnia 2017 o 09:58
*** clickbait pseudo sensacja
Lubię to! 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.