Logo Legnica24h.pl
Reklama

Patrycja Kamola Project finalistą konkursu „Płytowy Debiut 2016 Roku”

Formacja jazzowa Patrycja Kamola Project z Patrycją Kamola, Jarosławem Dąbrowskim, Łukaszem Kłosem i Pawłem Lenarem z Legnicy zagrają w najbliższa sobotę w Klubie Muzycznym Apropos na Koncercie Finałowym Konkursu „Płytowy Debiut 2016 Roku”.

Fot. legnica24h.pl © AS

Jest to artystyczna inicjatywa Dolnośląskiego Portalu Kulturalnego „Brzmienie M” i Wydawnictwa MEDIAMA we współpracy z wieloma niezależnymi wydawnictwami i instytucjami muzycznymi, odbywająca się pod Honorowym Patronatem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy oraz Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu - Instytucji Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego. Konkurs ma na celu wyróżnienie artystów, zespołów i pojedynczych wykonawców reprezentujących różne style muzyczne, za ich twórczość, promocję artystyczną oraz sprzedaż swoich debiutanckich płyt w 2016 roku. Organizatorzy konkursu, w drodze eliminacji konkursowej, zaprosili do jego udziału najlepsze zespoły debiutujące płytowo w ubiegłym roku na niezależnej scenie dolnośląskiej, opolskiej i lubuskiej.

W uroczystej Gali Finałowej, na scenie klubowej A'proposa, po weryfikacji kilkudziesięciu zgłoszonych uczestników, Kapituła Konkursowa wybrała trzech laureatów, reprezentujących swoje style muzyczne. Będą to: zespół punkowy DOBRA DOBRA ze Złotoryi, lubusko - dolnośląska formacja jazzowa Patrycja Kamola Project oraz wrocławski pop - rockowy Grey Fruit.

Zwycięzcy konkursu „Płytowy Debiut 2016 Roku”, otrzymają nagrody i wyróżnienia przyznane im między innymi za promocję zespołu, sprzedaż swoich płyt w strefie niezależnej oraz ogólne walory artystyczne prezentowanego wydawnictwa muzycznego.

Imprezę poprowadzi Dariusz Sosiński, aktor teatru w Kaliszu, fan Jarocina i równocześnie uznany oldskulowy prezenter muzyczny. Oprócz laureatów w poszczególnych kategoriach tego wieczoru wystąpi, jako gość specjalny konkursu, reaktywowana po 23 latach legendarna formacja THE LESS reprezentująca nurt  Alternative/Cold, która w Wałbrzychu zagrała w ubiegłym wieku na koncercie z Closterkeller i Defektem Muzgó.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Patronat medialny
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.