Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Patrycja Kamola Ambasadorem Konkursu „Lodołamacze 2018”

Legnicka wokalistka jazzowa - Patrycja Kamola została Ambasadorem Kampanii Społecznej „Lodołamacze 2018”, odbywającego się pod Patronatem Honorowym Małżonki Prezydenta RP Pani Agaty Kornhauser-Dudy.

© materiał prasowy

Kampania Społeczna „Pracodawca Wrażliwy Społecznie” ma na celu przełamywanie barier i uproszczeń w ocenie możliwości osób z niepełnosprawnościami, sprzyja ich zawodowej aktywizacji, daje poczucie bycia potrzebnym, szanse na samodzielne życie i spełnienie ambicji. Jest to, w ocenie uczestników, jeden z najbardziej prestiżowych, organizowanych w Polsce konkursów dla pracodawców.

5 września 2018 r. o godz. 1300 Oratorium Marianum Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego, Gmach Główny Uniwersytetu gościć będzie laureatów 8 kategorii: Zatrudnienie chronione, Otwarty rynek pracy, Instytucja, Dziennikarz bez barier, Przyjazna przestrzeń, Zdrowa Firma, Super Lodołamacz, Lodołamacz Specjalny, którym członkowie Honorowej Kapituły Konkursu wręczą statuetki „Lodołamacza 2018”.

Tegoroczny Ambasador Kampanii „Lodołamacze 2018” - Patrycja Kamola jest wokalistką, instrumentalistką, kompozytorką i autorką tekstów. Ukończyła studia magisterskie Wokalistyki jazzowej - Akademii Muzycznej w Katowicach i Uniwersytetu Zielonogórskiego. Jest trzykrotna stypendystką Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W swoim dorobku artystycznym ma udział w 5 sesjach nagraniowych różnych wydawnictw muzycznych, a w 2016 roku wydała swoją solową płytę zatytułowaną: „Czekając na miłość”, która uzyskała status: Złotej Płyty.

Utwory autorskie wokalistki na stałe goszczą w radio i telewizji, a w 2017 roku słuchacze I programu Polskiego Radia nadali wokalistce tytuł: „Najlepszy Jazzowy Polski Debiut 2017 roku”. W 2018 roku, w plebiscycie Gazety Wrocławskiej artystka zdobyła tytuł: „Osobowość Roku” w kategorii „Kultura”. Wokalistka od kilku lat zasiada w Jury Lubuskiego Konkursu Wokalnego Pro Arte oraz Ogólnopolskiego Konkursu Ekopiosenka.

Patrycja Kamola to również działaczka społeczna związana z Towarzystwem Przyjaciół Dzieci w Legnicy. Początkowo jako wolontariusz, a obecnie członek Koła TPD prowadzi bezpłatne konsultacje muzyczne dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnych i z rodzin najuboższych. Za swoją działalność na rzecz dzieci w 2017 roku została odznaczona honorowym medalem „Przyjaciel Dziecka”. Obecnie wokalistka promuje swoje drugie wydawnictwo płytowe, którego zapowiedzią jest singiel „Nadejdzie lepszy czas” oraz kontynuuje studia o specjalizacji „Logopedia”.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.