Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Oświęcimska i Mickiewicza do przebudowy

Na 15 września zaplanowano rozpoczęcie przebudowy ulic Oświęcimskiej i Mickiewicza. Wykonawca, Firma Fobis, która wygrała przetarg, poinformowała o tymczasowych zmianach w organizacji ruchu.

Fot. UM Legnica © um Legnica

Prace, których łączny koszt wynosi ok. 1,8 mln zł, rozpoczną się od ul. Oświęcimskiej, która zostaje całkowicie zamknięta dla ruchu kołowego. Kierowcy są proszeni o zwracanie uwagi na ustawione oznakowania. Z kolei w drugim etapie odcinkowo zamykana będzie ulica Mickiewicza po to, by mimo utrudnień, umożliwić kierowcom przejazd. Zakończenie przebudowy ciągu obu ulic zaplanowano na listopad tego roku. 

Wkrótce swój plac budowy przejmie firma Berger Bau Polska, która wygrała przetarg na przebudowę ulic Marynarskiej i Asnyka. Koszt inwestycji – około 1,7 mln zł. Termin zakończenia w listopadzie. 

W ramach przebudowy całego ciągu pięciu ulic, która usprawni ruch między ul. Chojnowską w kierunku zbiorczej drogi południowej, kontynuowane są prace na ul. Rataja. Wykonuje je za kwotę ok. 977 tys. zł Przedsiębiorstwo Transportu Budowlanego. Ta 800-metrowa ulica łączy Złotoryjską z Jaworzyńską.

Wykonawca musi zdjąć starą warstwę zniszczonego asfaltu aż do kostki. Położy w zamian nową, 8-centymetrową (wiążącą i ścieralną). Będą też regulowane krawężniki. Podobnie na pozostałych ulicach, z tym, że na Marynarskiej i Asnyka trzeba się będzie liczyć z położeniem nawet trzech warstw asfaltu.

Remonty utrudniają oczywiście przejazd naprawianymi ulicami. Andrzej Szymkowiak, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich wyjaśnia, że jezdnia na Rataja jest zamknięta, ale możliwe są przejazdy sąsiednimi ulicami.

- Układamy nowe nawierzchnie na kilku ulicach, które już od dawna były naturalnymi skrótami pomiędzy głównymi ciągami komunikacyjnymi w Legnicy - mówi prezydent Tadeusz Krzakowski.

- Główne arterie komunikacyjne biegną promieniście, a wyznaczone do remontu ulice przecinają je. Gdy poprawi się stan nawierzchni, kierowcy chętniej będą je wykorzystywać jako skróty. Dzięki tym przebudowom do końca tego roku wygodniej powinniśmy jeździć ulicami Marynarską, Asnyka, Rataja, Oświęcimską i Mickiewicza, które mają mocno zniszczone nawierzchnie. Jednocześnie zwiększenie ruchu na tych ulicach-skrótach może zmniejszyć jego nasilenie na kluczowych skrzyżowaniach, co poprawi płynność ruchu w mieście – dodaje prezydent.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.