Logo Legnica24h.pl
Reklama

Ostatni szkolny dzwonek dla prawie 12 tysięcy legnickich uczniów. Życzymy radosnych wakacji!

Dzisiaj, 11.832 uczniów legnickich szkół zakończy rok szkolny i odbierze świadectwa. Wśród nich zdecydowana większość (7.525) to uczniowie szkół podstawowych, spośród których 6.945 uczęszczało do szkół publicznych, a 580 do prywatnych.

© edziecko.pl

Zakończył się ostatni już rocznik nauki uczniów w dotychczasowych klasach gimnazjalnych. Świadectwa ukończenia gimnazjum odbierają 853 osoby.

Przed absolwentami ośmioletnich szkół podstawowych oraz dotychczasowych klas gimnazjalnych stoi bardzo ważna decyzja - o wyborze dalszego kierunku kształcenia. Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych już trwa, a jej wyniki zostaną ogłoszone 25 lipca.

Do publicznych i niepublicznych szkół średnich dla młodzieży uczęszczało w mijającym roku szkolnym łącznie ponad 4.500 uczniów, w tym 1.967 do liceów oraz 2.534 do techników i branżowych szkół I stopnia. W kwietniu świadectwa ukończenia szkoły odebrało 1.135 absolwentów szkół średnich, którzy oczekują jeszcze na wyniki matur.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.