Logo Legnica24h.pl
Reklama

Ostatni egzamin gimnazjalny w Legnicy

Egzaminy gimnazjalne w 2019 roku odbędą się po raz ostatni, co ma związek z wprowadzoną reformą oświaty i likwidacją gimnazjów. Powinny potrwać trzy dni, od 10 do 12 kwietnia.

© Materiały prasowe / UM Legnica

Egzaminy gimnazjalne służą sprawdzeniu wiadomości i umiejętności nabytych podczas trzyletniej nauki. Przystąpi do nich 853 legnickich gimnazjalistów z klas trzecich. 619 uczniów to absolwenci szkół prowadzonych przez miasto, a 234 - ze szkół niepublicznych.

Egzamin obejmuje wiadomości i umiejętności zawarte w wymaganiach podstawy programowej kształcenia ogólnego, w odniesieniu do wybranych przedmiotów. Ma formę pisemną i składa się z trzech części: humanistycznej, matematyczno–przyrodniczej i języka obcego nowożytnego.

Pierwszego dnia (10 kwietnia, środa) odbywać się będzie część humanistyczna egzaminu, dotycząca historii i wiedzy o społeczeństwie (godz. 9.00) oraz języka polskiego (godz. 11.00). Część matematyczno-przyrodnicza odbędzie się 11 kwietnia (czwartek) w godzinach 9.00 (z przedmiotów przyrodniczych) i 11.00 (z matematyki). W trzecim dniu (12 kwietnia, piątek) o godzinie 9.00 i 11.00 gimnazjaliści sprawdzą swą wiedzę i umiejętności z języka obcego nowożytnego, w pierwszej kolejności na poziomie podstawowym, a następnie rozszerzonym.

Zdobyte na egzaminie punkty są brane pod uwagę w procesie rekrutacji do szkół średnich.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.