Logo Legnica24h.pl
Reklama

Ostatni dzwonek dla kilkunastu tysięcy legnickich uczniów

W piątek, 22 czerwca. 11.641 uczniów wszystkich legnickich szkół odbierze świadectwa szkolne, a ostatni dzwonek obwieści im upragnione wakacje.

© edziecko.pl

Wśród nich zdecydowana większość (6.532) to uczniowie szkół podstawowych, w tym 6.116 uczęszczających do placówek prowadzonych przez miasto i 416 uczniów szkół niepublicznych. 

W kończącym się roku szkolnym do klas gimnazjalnych uczęszczało łącznie 1.748 uczniów, w tym 472 do czterech gimnazjów prywatnych. Do publicznych i niepublicznych szkół ponadgimnazjalnych dla młodzieży uczęszczało 4.493 uczniów. Wśród nich 1.972 uczyło się w liceach ogólnokształcących, 2.115 w technikach, a 406 w szkołach branżowych I stopnia. 

W kwietniu świadectwa ukończenia szkoły odebrało już 1.132 absolwentów szkół ponadgimnazjalnych, którzy oczekują teraz na wyniki matur. Z kolei 858 absolwentów dotychczasowych gimnazjów będzie musiało podjąć ważną decyzję o wyborze dalszego kierunku kształcenia. Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych jeszcze trwa, a jej wyniki zostaną ogłoszone 26 lipca.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.