Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Oskarżenie dla ukraińsko-polskiej zorganizowanej grupy przestępczej

Prokurator Okręgowy w Legnicy oskarżył członków ukraińsko-polskiej zorganizowanej grupy przestępczej, która zajmowała się produkcją i handlem nielegalnie wytwarzanych na terenie Dolnego Śląska papierosów o wartości ponad 5 mln. złotych.

© Paweł Sasiela

Zorganizowana grupa przestępcza w pomieszczeniach magazynowych, położonych w małej miejscowości w Gminie Polkowice, wyprodukowała miliony sztuk papierosów w celu wprowadzenia ich do obrotu. Oskarżeni w tej sprawie to obywatele polscy Tomasz A. i Marcin R.

Jeszcze w sierpniu 2016 roku funkcjonariusze CBŚP wraz z funkcjonariuszami Izby Celnej we Wrocławiu oraz Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali podjeżdżające w okolice wspomnianych pomieszczeń magazynowych dwa samochody marki Mercedes, co do których istniało podejrzenie, że służą do przewozu nielegalnie produkowanych papierosów. Samochodami, w których zabezpieczono około 480 tysięcy gotowych opakowań do papierosów, wyprodukowane papierosy oraz inne dowody przestępstw, kierowali oskarżeni.

Podczas przeszukania znajdującej się na miejscu zdarzenia hali magazynowej ujawniono kompletną, włączoną linię produkcyjną papierosów oraz linię do ich pakowania, ponad 6.500.000 wyprodukowanych papierosów jednej marki zapakowanych w paczki, do kartonów i na palety, luzem papierosy w ilości ponad 1.400.000 sztuk w kartonach oraz tytoń cięty do palenia o wadze 920 kg, pył i susz tytoniowy o wadze 419 kg oraz znaczne ilości półfabrykatów służących do produkcji papierosów.

W wymienionych pomieszczeniach magazynowych zatrzymano siedmiu mężczyzn narodowości ukraińskiej, którzy zostali już osądzeni i skazani w  odrębnym procesie.

Prokurator oskarżył Tomasza A. i Marcina R. m.in o działanie w zorganizowanej grupie przestępczej. Obydwaj oskarżeni byli w tej sprawie tymczasowo aresztowani, następnie Sąd zamienił ten środek zapobiegawczy na poręczenie majątkowe w kwocie po 50 tys. złotych wobec każdego z oskarżonych i inne wolnościowe środki zapobiegawcze.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama

Warning: array_count_values() expects parameter 1 to be array, null given in /home/tbla2/domains/legnica24h.pl/public_html/inc/sidebars.php(6) : eval()'d code on line 12

Warning: arsort() expects parameter 1 to be array, null given in /home/tbla2/domains/legnica24h.pl/public_html/inc/sidebars.php(6) : eval()'d code on line 13

Warning: array_keys() expects parameter 1 to be array, null given in /home/tbla2/domains/legnica24h.pl/public_html/inc/sidebars.php(6) : eval()'d code on line 14

Warning: array_values() expects parameter 1 to be array, null given in /home/tbla2/domains/legnica24h.pl/public_html/inc/sidebars.php(6) : eval()'d code on line 15
Popularne tagi
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.